RAPORT

Wojna na Ukrainie

Administracja publiczna przechodzi na pracę zdalną. Rząd wprowadza nowe zasady

Wprowadzony zostanie obowiązek przejścia na pracę zdalną w administracji publicznej. W najbliższych dniach będzie rozporządzenie w tej sprawie – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Zaapelował do wszystkich pracodawców o wprowadzenie pracy zdalnej.

Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. „Piąta fala już jest” [WIDEO]

Mamy 30 586 nowych zakażeń koronawirusem – powiedział na konferencji prasowej w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. Jak dodał, w najbliższych...

zobacz więcej

W środę na konferencji prasowej szef resortu zdrowia poinformował o 30 586 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Stwierdził, że wkroczyliśmy w piątą falę, która będzie w najbliższych dniach bardzo dynamicznie się rozwijała.

Gdzie obowiązek pracy zdalnej?


Dlatego – jak mówił – sytuacja wymaga podejmowania specjalnych kroków. –Zdecydowaliśmy o wprowadzeniu obowiązku przejścia na prace zdalną w administracji publicznej – przekazał szef MZ.

– W ciągu najbliższych dni zostanie przygotowane rozporządzenie epidemiczne, które obowiązek tego typu nałoży na wszystkich pracodawców publicznych w administracji, oczywiście z wyjątkiem tych zadań, które muszą być realizowane na rzecz obywateli i które muszą być realizowane w tradycyjnym modelu pracy – dodał Niedzielski.

Zaapelował do wszystkich pracodawców w Polsce, do wszystkich osób odpowiedzialnych za organizację pracy o to, „by w miarę możliwości, na ile jest to w poszczególnych branżach możliwe, praca zdalna znowu stała się standardem”.

Potężny wzrost zakażeń. Raport o koronawirusie z 19 stycznia 2022

Koronawirus w Polsce. W środę 19 stycznia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 30 586 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Ostatniej doby w...

zobacz więcej

Wskazał, że jeśli nie zmniejszy się mobilność, nie zmniejszy się liczby okazji do transmisji wirusa, „to niestety musimy liczyć się nadal z tak bardzo dynamicznym wzrostem liczby zakażeń”.

Lockdown? Niedzielski komentuje


Minister mówił też, że patrząc na politykę walki z epidemią w innych krajach, widać „odejście od czegoż, co nazywane jest lockdownami, w kierunku powszechnego stosowania certyfikatów, które potwierdzają testowanie, ujemny wynika testu, status ozdrowieńca bądź też szczepienie”.

– Myślę, że w ogóle lockdown jako taki raczej nie jest i nie będzie instrumentem wykorzystywanym w polityce epidemicznej, tak jak to było w poprzednich falach – stwierdził. Poinformował, że planowane jest pójście „w kierunku certyfikatów”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej