RAPORT

Pogarda

„Tusk ratujący przedsiębiorców to Himalaje hipokryzji”. Poseł przypomniał liczby

Donald Tusk, szef Platformy Obywatelskiej (fot. twitter.com/Platforma_org)
Donald Tusk, szef Platformy Obywatelskiej (fot. twitter.com/Platforma_org)

Najnowsze

Popularne

„Donald Tusk jako wykonujący obowiązki premiera przez 7 lat, a później przez 5 lat przewodniczącego Rady Europejskiej, akceptował decyzje, które teraz skutkują gwałtownym wzrostem cen nośników w energii, ropy naftowej, gazu ziemnego i energii elektrycznej, między innymi Nord Stream 2” – napisał na portalu salon24.pl o wizytach szefa PO u wybranych przedsiębiorców Zbigniew Kuźmiuk (europoseł PiS). Stwierdził, że gdy rządził Tusk, odwiedzony przedsiębiorca dostał od państwa 10–krotnie mniejszą pomoc, niż za PiS.

„Przemek” z szefem PO o „drożyźnie”. Jego firma dostała potężne pieniądze, ale nie za Tuska

Donald Tusk spotkał się we wtorek z przedsiębiorcami z Wielkopolski, z którymi rozmawiał o drożyźnie. Polityk w Starym Bojanowie odwiedził „pana...

zobacz więcej

Donald Tusk odwiedził piekarnię i przetwórnię owoców. Ich właściciele to osoby sympatyzujące z Platformą. Sprawę skomentował więc Zbigniew Kuźmiuk, który zaznaczył, że przedstawieni przedsiębiorcy zostali dobrani „dość niefortunnie”.

„Na przykład przedsiębiorca zajmujący się przetwarzaniem owoców i warzyw, otrzymał w czasie rządów Prawa i Sprawiedliwości 10-krotnie wyższą pomoc publiczną, niż w czasie rządów PO-PSL, w tamtym okresie 450 tys. zł, teraz 4,5 mln zł” – napisał Kuźmiuk.

Zobacz także:   Zobacz, co rozhuśtało inflację. Ekspert: Te czynniki wygasną w 2022 r.

Ocenił, że w związku z tym, wizyty Tuska były „absolutnym niewypałem”.

„Zarówno piekarnia, jak i zakład przetwarzający owoce, otrzymały w ostatnich latach wysoką pomoc publiczną, która ma się nijak do wysokości pomocy publicznej wypłacanej przedsiębiorcom podczas rządów PO-PSL w latach 2008-2015” – stwierdził.

Starcie posłanek. Co rząd robi z pieniędzmi ze sprzedaży uprawnień do emisji CO2?

Gigantyczne ceny energii to w większości koszty unijnych podatków. Politycy PO bronią jednak Unii Europejskiej. „Na sprzedaży uprawnień do emisji...

zobacz więcej

Na koniec europoseł Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że ceny energii rosną w całej Europie i tak samo jak Polska, państwa członkowskie Unii Europejskie mierzą się z szalejącą inflacją.

Zobacz także:   Politycy PO w Jaworznie. Co zmanipulował i co przemilczał TVN [WIDEO]

Ocenił, że gdy podobne kryzysy dotykały Polskę za rządów PO–PSL, ówczesny premier tylko rozkładał ręce. Podobnie jako szef Rady Europejskiej „akceptował decyzje, które teraz skutkują gwałtownym wzrostem cen nośników w energii, ropy naftowej, gazu ziemnego i energii elektrycznej”. W tym miejscu poseł wskazał m.in. na Nord Stream 2, który powstał dzięki biernej postawie największej frakcji w Parlamencie Europejskim, Europejskiej Partii Ludowej kierowanej przez Tuska.

Według Kuźmiuka, PiS zachowuje się bardziej odpowiedzialnie, gdyż wprowadza liczne tarcze ochronne, obniża podatki na paliwo, gaz, prąd, żywność i nawozy. Uchwalane są również dodatki osłonowe, na które – zdaniem posła PiS – za rządów Platformy nikt w Polsce nie mógł liczyć.

„W tej sytuacji ubieranie się teraz w piórka obrońcy drobnej przedsiębiorczości przez Donalda Tuska, to są jednak Himalaje hipokryzji” – podsumował.

Sprawa budzi też sporo emocji w sieci:

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej