RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zgwałcił dziewczynki w bunkrze. Archiwum X publikuje nagranie z głosem pedofila

Sprawcy do dziś nie ustalono (fot. Policja wlkp)
Sprawcy do dziś nie ustalono (fot. Policja wlkp)

11 lat temu w lesie koło Antonina w Wielkopolsce pedofil wykorzystał seksualnie dwie dziewczynki. Podczas przestępstwa jedna z ofiar zdołała połączyć się z numerem alarmowym, dzięki czemu udało się zarejestrować głos sprawcy. Policjanci z Archiwum X wracają do sprawy i publikują nagranie. Jeśli rozpoznajesz ten głos, zgłoś to organom ścigania. Ostrzegamy, nagranie zawiera treści nieodpowiednie dla osób wrażliwych i niepełnoletnich.

Umówił się z 12-latką. Pedofil z Krotoszyna oskarżony

We wrocławskim parku doszło do obywatelskiego zatrzymania mężczyzny, który umówił się w internecie z 12-letnią dziewczynką. 45-letniego mieszkańca...

zobacz więcej

Do tego zdarzenia doszło wiosną 2009 roku w lesie k. Antonina w gminie Przygodzice. Dwie dziewczynki w wieku 14 i 16 lat poszły na spacer, podczas którego weszły do niewielkiego betonowego bunkra, gdzie często spotykała się miejscowa młodzież.

Jak opisuje policja, kiedy były w środku wszedł do nich nagi mężczyzna ze slipami założonymi na głowę. Napastnik zatorował im wyjście, sterroryzował je, wykorzystał seksualnie, a następnie uciekł.

Jedna z dziewczynek wykorzystując nieuwagę pedofila połączyła się z numerem alarmowym. „Nie narażając się nie mogła porozmawiać z operatorem, jednak połączenie zarejestrowało odbywające się dialogi, w tym głos mężczyzny” – podaje policja.

Chciał wykorzystać 14-latka. Pedofil z Kalisza aresztowany

41-latek z Kalisza aresztowany na 3 miesiące za próbę doprowadzenia 14-letniego chłopca do poddania się innej czynności seksualnej – poinformował...

zobacz więcej

Dzięki obróbce nagrania przez Pracownię Fonoskopii Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu wyodrębniono z dynamicznych dialogów głos mężczyzny i poprawiono jakość dźwięku, dzięki czemu głos napastnika możliwy jest do rozpoznania przez osoby, które go znają. Policjanci podejrzewają, że sprawca mieszka lub mieszkał w okolicy, w której doszło do zdarzenia.

W 2009 roku na miejscu popełnienia przestępstwa śledczy zabezpieczyli materiał genetyczny należący do sprawcy. Analiza kryminalistyczna wykazała, że ten sam mężczyzna dopuścił się przestępstwa seksualnego w 2005 roku w angielskim Southampton, dokąd wyjechał najprawdopodobniej w celach zarobkowych.

Każdy, kto rozpoznaje głos lub posiadają jakiekolwiek informacje mogące pomóc śledczym: telefon 572 900 239 lub e-mail: archiwum.x@po.policja.gov.pl

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej