RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Lotnisko hałasuje, sąsiedzi chcą pieniędzy

Do dyrekcji Lotniska Chopina wpłynęło już ponad sto wniosków od okolicznych mieszkańców (fot. flickr.com/UggBoy)

Już ponad 100 wniosków trafiło do zarządu warszawskiego Lotniska Chopina od osób, którym przeszkadza hałas. Będzie więcej – czytamy w „Pulsie Biznesu”. Wszystko za sprawą zmiany przepisów, dotyczących strefy wokół stołecznego portu lotniczego.

Według gazety, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) stworzy na przyszły rok kilkadziesiąt milionów złotych rezerwy.

Ma to związek z obowiązującą od 4 sierpnia uchwałą sejmiku wojewódzkiego, o utworzeniu Obszaru Ograniczonego Użytkowania dla Lotniska Chopina.

Jak czytamy, do końca listopada wpłynęło 108 wniosków o wykonanie izolacji akustycznych. W 11 wnioskach, zainteresowani zgłosili także inne roszczenia, głównie wnosili o wypłatę odszkodowania.

Mieszkańcy okolic lotniska domagają się odszkodowań, bo ich nieruchomość straciła wartość lub dlatego, że korzystanie z niej jest ograniczone. Niekiedy występują o wykup nieruchomości.

Według adwokatów, reprezentujących mieszkańców okolic lotniska, kwota odszkodowań może wynieść nawet 100 milionów złotych.

źródło:
Zobacz więcej