RAPORT

Wojna na Ukrainie

Strzelaniny w Chicago. Są ofiary śmiertelne, wielu rannych

Policja w Chicago (fot. Joshua Lott/Getty Images)
Policja w Chicago (fot. Joshua Lott/Getty Images)

W ciągu ostatniego, przedłużonego o poniedziałek weekendu, w strzelaninach, do jakich doszło w Chicago zginęło pięć osób, a 33 zostały ranne. Wśród rannych były nastolatki – podała stacja ABC; że nikogo nie zatrzymano w związku z atakami.

Kobieta zastrzelona w tym samym miejscu co jej syn trzy dni wcześniej

Matka szóstki dzieci została zastrzelona w Chicago dokładnie w tym samym miejscu, w którym trzy dni wcześniej zastrzelono jej 14-letniego syna.

zobacz więcej

„Większość aktów przemocy w ten weekend koncentrowała się po zachodniej i południowej stronie miasta. Prawie połowa ofiar strzelanin została ranna w zaledwie czterech okręgach policyjnych” – poinformowała telewizja ABC.

Według policji seria strzelanin w miniony weekend z ofiarami śmiertelnymi rozpoczęła się w piątek wieczorem. Dwóch napastników wysiadło z samochodu i ok. godziny 23.30 lokalnego czasu otworzyło ogień do 39-letniego mężczyzny. Został on trafiony w klatkę piersiową; zmarł w szpitalu w Stroger.

W sobotę po południu 24-letni mężczyzna zaatakowany na chodniku, został przewieziony do Loyola University Medical Center w Maywood, gdzie stwierdzono zgon. Także w sobotę wieczorem cztery osoby postrzeliły dwóch mężczyzn siedzących w samochodzie. Jeden z nich. 30-letni, zmarł od kuli, która trafiła go w głowę.

Ofiarą strzałów, które padły z przejeżdżających pojazdów, było w niedzielę i w poniedziałek dwóch mężczyzn. Pierwszy, 20-latek, szedł ulicą ok. godz. 13, został śmiertelnie postrzelony. Z ranami tułowia został on zabrany do University of Chicago Medical Center, gdzie potwierdzono zgon.

Strzelanina podczas pogrzebu. Żałobnicy odpowiedzieli ogniem

Co najmniej 14 osób zostało rannych podczas strzelaniny w chicagowskiej dzielnicy South Side – poinformowała miejscowa policja. Zaatakowani zostali...

zobacz więcej

Drugi, 29-letni, także na ulicy został wielokrotnie trafiony z broni palnej i zmarł na miejscu ok. godz. 16.

Powołując się na dane policji ABC podała także, że od piątku w nocy do wtorku o piątej rano w Chicago co najmniej 33 osoby odniosły obrażenia, które w rezultacie strzelanin . Wśród nich był 15-letni chłopiec, dwóch 19-latków, a także 22-letnia kobieta.

Funkcjonariusze z Chicago podali, że były to m.in. ofiary pościgów samochodowych i napadów rabunkowych.

Zobacz także: Burmistrz Chicago przyszła do rannego policjanta


Jak zauważyła ABC, „miniony weekend okazał się bardziej śmiercionośny aniżeli poprzedni, kiedy dziewięć osób zostało rannych i nikt nie zginął. Był to wtedy pierwszy od miesięcy weekend w Chicago bez zabójstwa”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej