RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Dokonałyśmy końcowych ustaleń”. Szefowe resortów Polski i Czech nt. Turowa

– Widzimy dużą różnicę w podejściu rządu pana premiera Fiali (wobec poprzedniego rządu premiera Babisza - red.). Przejrzałyśmy cały tekst od początku, szczegółowo, dokonując końcowych ustaleń – poinformowała po zakończeniu rozmów w sprawie kopalni Turów z czeską minister środowiska Anną Hubaczkovą minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Przedstawicielka Czech poinformowała, że panie ustaliły, iż „z dzisiejszych rozmów nie będzie żadnego protokołu i uważamy treść za poufną”.

Rozmowy nt. Turowa. Rzecznik rządu: TSUE „nie polepszył” relacji polsko-czeskich

„Trybunał Sprawiedliwości UE podjął dosyć nieszablonową decyzję” w sprawie kopalni w Turowie, co „nie polepszyło relacji polsko-czeskich” – ocenił...

zobacz więcej

– Nasze rozmowy były bardzo otwarte. Pozostały jeszcze pewne miejsca, o których chcemy rozmawiać, i prosimy o zrozumienie, że nie będziemy przekazywały szczegółów – mówiła na wspólnej konferencji prasowej Anna Hubaczkova, która użyła sformułowania „spór czy też porozumienie w sprawie Turowa”. 

Anna Moskwa wyjaśniła, że po polskiej stronie „uzgodnienia są zakończone”, a dziś obie panie pracowały „nad ostatecznym tekstem”.

– Pani minister (Hubaczkova – red.) deklarowała, że musi jeszcze dokonać uzgodnień po swojej stronie na innych poziomach – dodała szefowa polskiego resortu klimatu. Wyraziła nadzieję, że czeska strona dokona swoich ustaleń „w możliwie szybkim, pilnym trybie, tak żebyśmy mogli końcowo zamknąć ten spór i podpisać ostateczny tekst, nad którym dzisiaj pracowałyśmy”.

Przeczytaj także: Świetne informacje ws. Turowa. Padł konkretny termin

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej