RAPORT

Wojna na Ukrainie

Błagania Tuska w TVN24: Mogę na kolanach błagać. Pokażmy, że opozycja jest razem

Tusk wyprowadzony z równowagi na antenie TVN24 (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Tusk wyprowadzony z równowagi na antenie TVN24 (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Przewodniczący PO Donald Tusk został zapytany na antenie TVN24 m.in. o debatę liderów opozycji. Polityk zadeklarował chęć udziału w przedsięwzięciu. Niespodziewanie wystosował przy tej okazji emocjonalny apel do partii opozycyjnych.

Kaczyński o atakach Tuska na posłanki: Był w furii, totalnie nad sobą nie panował

W Sejmie siedzieliśmy niedaleko siebie i widziałem, jak on atakował posłanki. Trzeba było dosłownie bronić tych pań przed jego słowną agresją, taką...

zobacz więcej

Podczas wywiadu były premier został zapytany, czy weźmie udział w debacie liderów opozycji, organizowanej przez Szymona Hołownię, i czy zapisał sobie już w kalendarzu termin 21 marca, kiedy ma się ta debata odbyć.

– Tak, zapisałem sobie to już w kalendarzu, jak otrzymałem list. Mam nadzieję, że znajdzie się tam miejsce również dla liderów innych partii, Zielonych, Nowoczesnej, Inicjatywy Polskiej, lidera KOD-u, ruchów samorządowych – mówił.

– Przestrzegałbym wszystkich, żeby nie robić żadnego spektaklu pokazującego, że opozycja jest pokłócona i podzielona. Pójdę wszędzie i mogę na kolanach błagać. Pokażmy, że opozycja jest razem – dodał Donald Tusk.

Morawiecki komentuje słowa Tuska: Zalał Polskę falą hejtu

Premier Mateusz Morawiecki odniósł się do niedzielnego wystąpienia Donalda Tuska podczas protestu w Warszawie. – Tusk zalał Polskę falą hejtu,...

zobacz więcej

Oznaki zdenerwowania


Prowadzący rozmowę red. Grzegorz Kajdanowicz zacytował kilka wypowiedzi polityków Zjednoczonej Prawicy, m.in Zbigniewa Ziobry, Jacka Sasina czy Mateusza Morawieckiego. Wynikało z nich, że to decyzje i działania Donalda Tuska w przeszłości skutkują tym, że obecnie gaz jest tak drogi. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej wyglądał na zdenerwowanego przywołaniem tych wypowiedzi.

– Szczerze powiedziawszy, to stawia mnie pan w przykrej sytuacji, bo wolałbym nie komentować bzdur. (…) To wszystko są kłamstwa i bardzo agresywna propaganda. (…) Jeśli naprawdę po 6 latach władzy za nic nie odpowiadacie, to oddajcie tę władzę. (…) Chyba szkoda czasu, żebyśmy się tym zajmowali – powiedział.

– Pan cytuje idiotyczne zarzuty polityków PiS-owskich pod moim adresem – dodał po chwili.

„Przemek” z szefem PO o „drożyźnie”. Jego firma dostała potężne pieniądze, ale nie za Tuska

Donald Tusk spotkał się we wtorek z przedsiębiorcami z Wielkopolski, z którymi rozmawiał o drożyźnie. Polityk w Starym Bojanowie odwiedził „pana...

zobacz więcej

– To nie jest ekwilibrystyka, akrobatyka. To jest np. decyzja o paszporcie covidowym, aby dostęp do wielu sfer życia publicznego miały osoby, które są przetestowane lub zaszczepione – odpowiedział na pytanie, co należy zrobić, aby zwiększyć liczbę osób zaszczepionych w Polsce.

Został dopytany, czy to chodzi o znaczące ograniczenie funkcjonowanie w społeczeństwie osób niezaszczepionych.

– Nie, bo mogą się przetestować – przekonywał Donald Tusk.

– Nie do końca wyobrażam sobie, że przed każdą wizytą w kinie, teatrze, ktoś będzie się testował – wtrącił prowadzący program.

– Kiedy ostatnio był pan w kinie? Proszę nie głosić tezy, że testowanie jest problemem – odpowiedział ponownie poirytowany przewodniczący PO.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej