RAPORT

Wojna na Ukrainie

Naćpany w Toruniu atakował nożem przechodniów. Grozi mu dożywocie

21-letni Luca L. we wtorek usłyszał zarzuty (fot. Policja)
21-letni Luca L. we wtorek usłyszał zarzuty (fot. Policja)

21-letni Luca L. we wtorek usłyszał zarzuty w sprawie poniedziałkowych ataków bardzo długim nożem w Toruniu. Jest podejrzany o trzy przestępstwa, m.in. dwa usiłowania zabójstwa.

Morderstwo w domu w Wawrze. Nieoficjalnie: Zatrzymano 17–letniego wnuka ofiary

Policjanci zatrzymali 17–letniego wnuka nieżyjącego 79–latka, którego ciało odnaleziono w czwartek w domu przy ul. Trawiastej w Wawrze – ustaliła...

zobacz więcej

Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum–Zachód. Jej szef Marcin Licznerski przekazał we wtorek wieczorem dziennikarzom, że mężczyźnie grozi nawet dożywocie.

– Mężczyzna o obywatelstwie polskim i włoskim usłyszał m.in. zarzut trzech zbrodni, w tym dwóch usiłowań zabójstwa – mówił Licznerski. Mężczyzna był pod wpływem narkotyków. Twierdzi, że ktoś dosypał mu ich do drinka dzień wcześniej w klubie. Zasłania się niepamięcią.

Osiem osób jest poszkodowanych po atakach bardzo długim nożem kuchennym, których dokonał w poniedziałek rano w Toruniu 21–latek.

Dwie miały drobne urazy głowy, jedna uraz twarzoczaszki, a czwarta przecięty palec.

Mężczyzna atakował przechodniów ostrym narzędziem o długości ok. 32 cm. Pierwsze zgłoszenie było od kobiety, która szła wzdłuż Szosy Chełmińskiej. Potem mężczyzna szedł wieloma głównymi ulicami miasta, m.in. ulicą Szeroką w centrum Starówki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej