RAPORT

Wojna na Ukrainie

Przemyt ludzi. W Holandii zatrzymano pięć osób. Miały rekrutować kierowców

Tylko od listopada 2021 r. żandarmeria aresztowała w Holandii ponad 230 osób podejrzanych o przemyt ludzi (fot. Shutterstock)
Tylko od listopada 2021 r. żandarmeria aresztowała w Holandii ponad 230 osób podejrzanych o przemyt ludzi (fot. Shutterstock)

Pięciu Holendrów zostało zatrzymanych we wtorek pod zarzutem rekrutacji kierowców dla siatki przemytu ludzi – informuje żandarmeria wojskowa (Koninklijke Marechaussee). Zatrzymani należą do międzynarodowej organizacji przestępczej.

Przemycali imigrantów. Skonfiskowano auta, hulajnogi, rowery

Hiszpańska policja, we współpracy z unijną agencją EUROPOL, zatrzymała 24 osoby należące do siatki przestępczej zajmującej się przemytem imigrantów...

zobacz więcej

Jak informuje portal NOS, grupa przemyciła do UE około 400 nielegalnych migrantów tzw. szlakiem bałkańskim i zdaniem Koninklijke Marechaussee była kierowana z Holandii.

„Sprawa jest rozwojowa” – powiedział dziennikarzom rzecznik żandarmerii Mike Hofman i zaznaczył, że możliwe są dalsze zatrzymania.

Rzecznik poinformował, że uchodźcy płacili przestępcom po kilka tysięcy euro za możliwość dostania się na terytorium Unii Europejskiej. „Do przemytu wykorzystywane były głównie samochody dostawcze, ludzie byli ukrywani często między meblami” – mówi Hofman.

Tylko od listopada 2021 r. żandarmeria aresztowała w Holandii ponad 230 osób podejrzanych o przemyt ludzi. W tym czasie zatrzymano także 1216 osób, które próbowały nielegalnie wjechać do Holandii – informuje Koninklijke Marechaussee.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej