RAPORT

Wojna na Ukrainie

Atak w Kaliszu. 49-latek oblany kwasem, ma poparzoną twarz

Na miejsce wezwano policję, pogotowie oraz straż pożarną (fot. Shutterstock)
Na miejsce wezwano policję, pogotowie oraz straż pożarną (fot. Shutterstock)

49–latek został oblany substancją chemiczną. Doznał poparzenia twarzy – powiedziała we wtorek oficer prasowa kaliskiej policji asp. Anna Jaworska–Wojnicz

Chciał okraść dwa razy drogerię. Grozi mu 5 lat więzienia

19-letni złodziej wpadł, gdy po raz drugi w ciągu jednego dnia próbował okraść tę samą drogerię w centrum Rzeszowa. Mężczyźnie grozi teraz do 5 lat...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło o godz. 13.30 we wtorek na ul. Chopina. Do 49–latka podszedł mężczyzna, oblał go i jego samochód nieznaną substancją. Następnie uciekł.

Na miejsce wezwano policję, pogotowie oraz straż pożarną. Zadaniem wezwanych strażaków było zbadanie wylanej na mężczyznę cieczy. – To była substancja silnie żrąca o odczynie kwasowym – powiedział oficer prasowy KMP w Kaliszu kpt. Szymon Zieliński.

Poparzony 49–latek został przewieziony do szpitala. – Pacjent ma bardzo poważnie poparzoną twarz, jest na chirurgii – powiedział rzecznik prasowy szpitala Paweł Gawroński.

Policja – jak powiedziała rzecznik – prowadzi śledztwo w sprawie. – Czekamy na informacje ze szpitala na temat chorego, żebyśmy mogli go przesłuchać i zebrać więcej informacji. Ale kryminalni już podjęli działania – powiedziała Jaworska–Wojnicz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej