RAPORT

Wojna na Ukrainie

Uzyskano dostęp do informacji z telefonu Brejzy? Jest dochodzenie

Krzysztof Brejza twierdzi, że doszło do nielegalnego przejęcia korespondencji z jego telefonu (fot. PAP/Leszek Szymański)
Krzysztof Brejza twierdzi, że doszło do nielegalnego przejęcia korespondencji z jego telefonu (fot. PAP/Leszek Szymański)

Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim wszczęła postępowanie ws. zawiadomienia senatora Krzysztofa Brejzy, dotyczącego uzyskania dostępu do informacji znajdujących się w jego aparacie telefonicznym – poinformował rzecznik tej prokuratury Maciej Meler. Jak dodał, wszczęcie tego postępowania wynika z konieczności przeprowadzenia w tej sprawie czynności o charakterze procesowym.

Klan Brejzów rozsyła pozwy sądowe. „Niesamowity cynizm”

Ireneusz Stachowiak, były wiceprezydent Inowrocławia otrzymał pozew o zniesławienie od Krzysztofa Brejzy. – Sytuacja jest kuriozalna. Pozwał mnie...

zobacz więcej

Senator Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Brejza złożył do prokuratury zawiadomienie w którym twierdzi, że w czasie, gdy był szefem sztabu wyborczego KO przed wyborami w 2019 r., doszło do nielegalnego przejęcia korespondencji z jego telefonu. Uważa, to właśnie przejęte w ten sposób treści były publikowane przez TVP.

W sierpniu 2019 r. informowaliśmy na portalu tvp.info o kulisach śledztwa w sprawie afery fakturowej i „wydziału nienawiści”, jaki miał funkcjonować w inowrocławskim ratuszu (opieraliśmy się przede wszystkim na materiałach ze śledztwa, do których dotarliśmy). Prezydentem miasta jest ojciec Krzysztofa Brejzy, Ryszard B., który właśnie wczoraj usłyszał zarzuty w tej sprawie.

Przeczytaj też: „Nie wdawać się w dyskusję, klepać [komentarze]”. Instrukcje Brejzy dla „wydziału nienawiści”

W grudniu 2021 r. jedna z zagranicznych agencji prasowych podała, że telefony senatora Brejzy, a także adwokata Romana Giertycha i prokurator Ewy Wrzosek były kontrolowane za pomocą oprogramowania szpiegującego Pegasus. Przedstawiciele rządu wielokrotnie zapewniali, że żadna służba w tej sprawie nie złamała prawa, a kontrola operacyjna - jeśli była podejmowana - była prowadzona legalnie. Sugerowali, że nie prowadzono takich działań bez zgody sądu.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej