RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ponad 32 tys. zł grzywny. Rekordowy mandat po brawurowym pościgu policji [WIDEO]

32 500 złotych grzywny ma zapłacić kierowca zatrzymany przez śląskich policjantów w Jastrzębiu-Zdroju. Mężczyzna próbował uciekać przed patrolem policji, jechał pod prąd, całą szerokością drogi i ignorował znaki. W czasie pościgu policjanci musieli użyć broni. Wysokość kary wynika z nowego taryfikatora. W rozmowie z portalem tvp.info asp. Halina Semik, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju, wylicza, co składa się na rekordowy mandat.

„J***ć PiS” na studniówce w Elblągu. Mamy stanowisko dyrekcji LO [WIDEO]

Skandal na balu w Elblągu. Po imprezie do sieci trafiło nagranie, jak maturzyści bawią się przed sceną, skandując wulgarne hasło „j***ć PiS”....

zobacz więcej

Zajście miało miejsce w poprzedni wtorek, 11 stycznia, w godzinach nocnych. To miała być rutynowa kontrola – policjanci dostrzegli, że kierujący audi mężczyzna porusza się na papierowych tablicach rejestracyjnych. Kierowca zignorował wezwanie do zatrzymania i zaczął uciekać ulicami Jastrzębia-Zdroju w kierunku Zebrzydowic.

Pościg jak z filmu. Uciekał przed kilkoma radiowozami


Do pościgu włączył się także patrol prewencji; jednak kierowca ignorował kolejne sygnały do zatrzymania i łamał przepisy drogowe. Jakby tego było mało, uderzył w radiowóz i próbował zepchnąć go do rowu.

Kolejna próba zatrzymania miała miejsce kilkanaście kilometrów za miastem. Kierowcy przestało dopisywać szczęście: zgasł mu silnik, który jednak w ostatniej chwili zdołał uruchomić. Próbował potrącić policjanta – wtedy inny z funkcjonariuszy oddał strzały w kierunku audi z broni palnej.

W środku broń i narkotyki


32-latek został obezwładniony i zatrzymany. W aucie znajdował się jeszcze 30-latek i 19-latka. Policjanci znaleźli broń gazowa, pałkę teleskopową i narkotyki.
Zatrzymali uciekiniera dopiero po długim pościgu (fot. Policja)
Zatrzymali uciekiniera dopiero po długim pościgu (fot. Policja)

– Kierowca spowodował dwie kolizje drogowe, swoim zachowaniem stanowił zagrożenie dla innych uczestników ruchu, poruszał się bez tablicy rejestracyjnej, miał też aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W samochodzie zabezpieczono broń gazową, a w trakcie samego pościgu popełnił kilka przestępstw: nie zatrzymał się do kontroli drogowej, dokonał czynnej napaści na funkcjonariusza i miał środki narkotyczne – wylicza w rozmowie z portalem tvp.info asp. Semik z policji w Jastrzębiu-Zdroju.

Kierowca zgodził się na rekordową karę


Jak dodaje, według nowego taryfikatora za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym – a kolizja jest takim wykroczeniem – jest przewidziana grzywna do 30 tys. zł. A kolizji w przypadku kierowcy audi były nie jedna, ale dwie.

Usłyszał wyrok i dał nogę. Sensacyjny pościg w sądzie za uciekinierem [WIDEO]

Niecodzienna sytuacja w sądzie w Ohio, gdzie za posiadanie narkotyków został skazany 34-latek. Gdy tylko mężczyzna usłyszał wyrok, skorzystał z...

zobacz więcej

30-latek trafił już do aresztu, a o ostatecznej wysokości grzywny zdecyduje sąd. Policjanci wypisali mandat na 32,5 tys. zł.

Policjantka wskazuje jednak, że mężczyzna zaakceptował wysokość grzywny zaproponowanej przez funkcjonariuszy.

Uciekał z powodu pasażera


Okazało się, że powodem ucieczki kierowcy było przewożenie mężczyzny poszukiwanego przez policję w sprawie rozboju z użyciem przedmiotu przypominającego broń palną. Chodzi prawdopodobnie o znaleziony w pojeździe pistolet gazowy.

Zobacz także: Nie ruszyli do pościgu, bo łapali Pokémony. Policjanci ukarani

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej