RAPORT

Wojna na Ukrainie

Szokujące zachowanie białoruskich służb. Wszystko zostało nagrane [WIDEO]

Nowe informacje z granicy z Białorusią (fot. Straż Graniczna)
Nowe informacje z granicy z Białorusią (fot. Straż Graniczna)

Białoruskie służby zarzuciły polskiej stronie zniszczenie godła na słupach granicznych. Wcześniej polscy pogranicznicy zaobserwowali, jak Białorusini demontowali tarcze ze swoim godłem państwowym.

„Powiedzieli, że udają się na kebaba”. Syryjczycy mieli czekać na status uchodźcy

– W minionym tygodniu czterech obywateli Syrii naruszyło alternatywne środki detencji, czyli opuściło miejsce zamieszkania w Michałowie, gdzie...

zobacz więcej

– W poniedziałek polskie patrole na odcinku Placówki Straży Granicznej w Płaskiej zauważyły nietypowe zachowanie białoruskich służb. Ok. godziny 9 białoruscy żołnierze zdjęli z jednego ze swoich słupów granicznych tarczę z wizerunkiem godła państwowego i oddalili się z nią w głąb terytorium Białorusi. Po kilku godzinach Białorusini wrócili i zaczęli fotografować miejsce zdarzenia – relacjonuje rzecznik SG por. Anna Michalska.

– Po południu białoruskie służby graniczne zgłosiły do Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, że godło na ich znaku zostało uszkodzone – przekazała.

Polska strona zaproponowała spotkanie w tej sprawie w celu wyjaśnienia zdarzenia. – Białorusini odmówili, a wieczorem w mediach ukazał się komunikat informujący o uszkodzeniu białoruskiego znaku granicznego przez polską stronę – podkreśla Michalska.Polskie służby zauważyły, że od kilku dni brakuje również białoruskich tarcz z godłem państwowym na trzech znakach granicznych na odcinku Placówki SG w Białowieży.

– Powyższe zdarzenia po raz kolejny pokazują, że wyobraźnia białoruskich służby nie ma żadnych granic w kwestii wymyślania prowokacji, które mają zaognić napięcie na granicy – ocenia rzecznik SG.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej