RAPORT

Pogarda

„J***ć PiS” na studniówce w Elblągu. Mamy stanowisko dyrekcji LO [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Skandal na balu w Elblągu. Po imprezie do sieci trafiło nagranie, jak maturzyści bawią się przed sceną, skandując wulgarne hasło „j***ć PiS”. Oryginalny film został już usunięty, ale wideo nadal krąży w sieci. Jak ustalił portal tvp.info, sytuacja miała miejsce w III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Elblągu. Z pytaniami zwróciliśmy się do kierownictwa placówki. Dyrektor Beata Orzech przyznaje, że incydent jest dla nich „nauczką”, a wychowawcy klas przeprowadzą rozmowy z uczniami na temat tego, co zaszło.

Raper krzyczy, publiczność odpowiada. „J...ć PiS” na „festiwalu miłości” Owsiaka

To miał być festiwal wolny od polityki. Tak zapowiadał podczas inauguracji POL'and'ROCK Festival Jerzy Owsiak. Szybko okazało się to nieaktualne. W...

zobacz więcej

Impreza odbyła się w sobotę 15 stycznia. Tradycyjny bal, na 100 dni przed egzaminem maturalnym, zorganizowano w restauracji Nowa Holandia – opisywały lokalne media.

Po wydarzeniu do sieci trafiło nagranie, zamieszczone – jak wynika ze słów dyrektorki – przez jednego z uczniów. Na kilkunastosekundowym filmie widać i słychać tańczących uczniów skandujących za DJ-em hasło „j***ć PiS” (wideo na górze artykułu).

Czy szkoła, mająca za patrona św. Jana Pawła II, wyciągnęła jakieś konsekwencje po tym incydencie? Dyrektor Barbara Orzech w odpowiedzi na pytania portalu tvp.info przyznaje, że jest to dla nich „nauczka”.

„Należy w umowie z DJ zapisać, jaka muzyka nie może być puszczana na studniówce. Wychowawcy zareagowali na sytuację podczas imprezy i przeprowadzili rozmowę z DJ-em, ale niestety utwór już wybrzmiał. Jestem już po rozmowie z firmą DJ Megafon, która dobierała utwory” – mówi nam dyrektor Orzech.

Jak zapewnia, także z uczniem, który opublikował – a następnie usunął – nagranie, została przeprowadzona rozmowa; podobnie jak z jego rodzicami. Nastolatek zostanie ukarany naganą dyrektora szkoły.

„Bez względu na Jana Pawła II”


„Bez względu, jakie imię nosi szkoła, takie zachowanie godzi w jej dobre imię i jest absolutnie naganne. Niestety incydent miał miejsce około godziny 2, gdy nie było mnie już na studniówce, jednak już w poniedziałek została ta sprawa omówiona w pokoju nauczycielskim i wychowawcy zostali zdyscyplinowani” – mówi nam dyrektorka.

Także wychowawcy w klasach mają przeprowadzić rozmowy na temat incydentu.

Zobacz także: Radny śpiewał „j***ć PiS”. Wysłał filmik nie tej osobie [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej