RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ewakuacja w Mikołajkach. Saperzy wydobyli niewybuch z jeziora

Niewybuch znaleziono w Jeziorze Mikołajskim (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)
Niewybuch znaleziono w Jeziorze Mikołajskim (fot. PAP/Tomasz Waszczuk)

Z dnia jeziora Mikołajskiego wydobyto granat przeciwpiechotny. – Podczas akcji centrum miasta było wyłączone z ruchu pieszego i samochodowego – wyjaśniła portalowi tvp.info asp. Dorota Kulig z mrągowskiej policji. Ewakuowano mieszkańców.

Wielka ewakuacja we Wrocławiu. Obejmie tysiące mieszkańców

Nawet 3 tysiące osób może zostać ewakuowanych z jednego z osiedli we Wrocławiu. Powodem jest znalezienie podczas prac budowlanych niewybuchu...

zobacz więcej

Około południa niewybuch został podjęty z dna jeziora Mikołajskiego i wywieziony przez saperów.

Informację o niewybuchu mrągowska policja otrzymała w sobotę od płetwonurka MOPR-u, który odbywał ćwiczenia w jeziorze. Funkcjonariusze policji wraz z Patrolem Saperów z Orzysza potwierdzili, że na dnie znajduje się granat, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

Wyznaczono strefę bezpieczną. I na wtorek zaplanowano wydobycie, którym od godziny 10 zajmowali się nurkowie minerzy z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża w Gdyni. – Teren wokół opustoszał – opowiadała nam mieszkanka Mikołajek, która zadzwoniła na Twoje Info. Od strony promenad zebrały się służby – dodała.

– Akcja trwała do południa – mówiła portalowi tvp.info asp. Dorota Kulig z mrągowskiej policji. Ewakuowano okolicznych mieszkańców. W tym rejonie mieszka około 200 osób. Centrum miasta od strony promenady jest wyłączone z ruchu.

Miejsce zabezpieczali policjanci z Mikołajek przy wsparciu OSP oraz PSP.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej