RAPORT

Wojna na Ukrainie

Molestowanie seksualne w holenderskim „The Voice”. „Zarzuty są szokujące”

Afera w „The Voice of Holland” (fot. Facebook/The voice of Holland)
Afera w „The Voice of Holland” (fot. Facebook/The voice of Holland)

Po ujawnieniu przypadków molestowania seksualnego podczas produkcji programu „The Voice of Holland” stacja RTL poinformowała o zawieszeniu dwóch innych programów: „The Voice Kids” i „The Voice Senior”.

W duńskiej telewizji „bajka” dla dzieci o mężczyźnie z najdłuższym penisem

Emisja w duńskiej telewizji publicznej DR animowanego filmu dla dzieci w wieku 4-8 lat o mężczyźnie z najdłuższym penisem świata wywołała falę...

zobacz więcej

– Wszystkie programy „The Voice” zostały zawieszone do czasu wyjaśnienia zarzutów” – powiedział Holenderskiej Agencji Prasowej (ANP) rzecznik stacji.

Oświadczenie nadawcy


W sobotę telewizja zawiesiła emisję „The Voice of Holland” „w trybie natychmiastowym” – przekazano w wydanym oświadczeniu. „Zarzuty są bardzo poważne, szokujące i nie były nam znane” – czytamy.

Decyzja o zdjęciu programu została podjęta po tym, jak program BOOS BNNVARA, emitowany w telewizji publicznej, poinformował, że wyemituje materiał na ten temat.

Muzyk przyznaje się do zarzutów


Okazało się, że jeden z muzyków, Jeroen Rietbergen, dopuścił się przestępstw na tle seksualnym przeciw kobietom zaangażowanym w program – wskazuje tabloidowy kanał publicznego nadawcy RTL Boulevard.

Rietbergen przyznał się do zarzutów i został zwolniony ze stacji w trybie dyscyplinarnym. Jak informuje dziennik „Algemeen Dagblad”, rzuciła go także jego partnerka, Linda de Mol. O molestowanie seksualne oskarżono także jednego z jurorów, piosenkarza Ali B. Ten jednak zaprzeczył zarzutom i zadeklarował współpracę z organami ścigania.

Zobacz także: To nie ekshibicjonizm, to duńska telewizja. Nagi program dla dzieci robi furorę [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej