RAPORT

Wojna na Ukrainie

Posłanka Lewicy przeprasza prezes Polskiego Radia za kłamstwa. „Nie sprawdziłam”

Małgorzata Prokop-Paczkowska (fot.  PAP/Tomasz Gzell)
Małgorzata Prokop-Paczkowska (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Posłanka Lewicy Małgorzata Prokop-Paczkowska przeprosiła prezes Polskiego Radia Agnieszkę Kamińską za to, że kłamała na temat zatrudnienia w publicznej rozgłośni Anny Czabańskiej. „Nie sprawdziłam tej informacji i podałam nieprawdę, za co przepraszam” – napisała w oświadczeniu posłanka.

Onet przeprasza za tekst Schwertnera. „Zawarte sugestie nie polegały na prawdzie”

Ringier Axel Springer Polska, wydawca Onetu, przeprasza dyplomatę Macieja Szymanowskiego za naruszenie jego dobrego imienia. Przeprosiny...

zobacz więcej

Nieprawdziwe informacje odnośnie Anny Czabańskiej posłanka Prokop-Paczkowska przedstawiła na konferencji prasowej w Sejmie 21 grudnia 2021 r.

– Krzysztof Czabański jest przewodniczącym Rady Mediów Narodowych i dał pracę Agnieszce Kamińskiej, która jest prezeską Polskiego Radia, ta z kolei, aby się odwdzięczyć, zatrudniła na stanowisku zastępcy dyrektora programowego żonę Krzysztofa Czabańskiego, panią Annę Czabańską – mówiła wtedy posłanka.

– Notowania Polskiego Radia spadają od dawna i chyba pani dyrektorka poświęca mało czasu swojemu zajęciu, ponieważ pełni jeszcze funkcję w radzie nadzorczej Lotos Paliwa. A tam pani Czabańska odwdzięcza się pani Kamińskiej, zatrudniając jej partnera Andrzeja Pomarańskiego na intratnym stanowisku – stwierdzała.

Grzmiała wtedy, że „władza PiS-u gnije, dlatego idą na całość”. – Karuzela stanowisk i nepotyzmu kręci się w najlepsze. Kiedyś prezes PiS powiedział, iż ludzie związani z władzą nie powinni pełnić funkcji w spółkach skarbu państwa, dlatego wręczamy dwunaste już wypowiedzenie, tym razem dla pani Anny Czabańskiej, żony Krzysztofa Czabańskiego, która daje zarobić swoim znajomkom i rodzinie – dodawała .

Jednak już kilka tygodni później posłanka Lewicy musiała przeprosić Kamińską za podawanie nieprawdy. Jak się okazało, o czym czytamy w oświadczeniu posłanki, Anna Czabańska pracuje w Polskim Radiu od 2016 roku, podczas gdy Kamińska została prezesem Polskiego Radia w 2020 roku. „Nie sprawdziłam tej informacji i podałam nieprawdę, za co przepraszam” – napisała Prokop-Paczkowska.

Przeprosiny Prokop-Paczkowska zamieściła 15 stycznia tuż przed północą na Facebooku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej