RAPORT

Wojna na Ukrainie

Gołoledź i możliwe opady śniegu. Pogoda na wtorek [PROGNOZA]

Ulice Warszawy po opadach śniegu (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Ulice Warszawy po opadach śniegu (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Na południu i wschodzie kraju we wtorek będzie padać śnieg, a na termometrach zobaczymy od 4 st. na Wybrzeżu i zachodzie do -5 na Podhalu. Wiatr umiarkowany i porywisty, który powieje na wschodzie, zachodzie, w centrum i na Pomorzu, nie przekroczy 55 km/h – powiedział synoptyk IMGW Szymon Ogórek.

Silny podmuch wiatru przewrócił ciężarówkę na jadące obok auto

Silny podmuch wiatru przewrócił w poniedziałek ciężarówkę na jadące obok auto na ulicy Puławskiej na warszawskim Ursynowie. Nikomu nic się nie...

zobacz więcej

Prognoza IMGW przewiduje rano „na wschodzie temperaturę -3 st., na Podhalu -5. Na pozostałym obszarze kraju -1 st.”. O tej porze dnia na Pomorzu, zachodzie i w centrum może pojawić się słaby wiatr, ale nie przekroczy on 55 km/h.

„W południe na wschodzie miejscami będzie -1 st. C, w centrum 2 stopnie, zaś na zachodzie i Wybrzeżu do 4 st.” - wskazał Ogórek. Dodał, że należy się spodziewać umiarkowanego wiatru, który na wschodzie osiągnie 55 km/h.

IMGW prognozuje, że wieczorem na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie. „Tylko na północnym zachodzie i Pomorzu będzie się chmurzyć. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty na Wybrzeżu i na krańcach wschodnich - głównie w woj. lubelskim” - powiedział Szymon Ogórek.

W nocy lokalne opady śniegu. Na przeważającym obszarze kraju temperatura od 0 do 1 st. W miejscowościach podgórskich mogą wystąpić dwucyfrowe spadki temperatury. Temp. minimalna to ok. -12 st.” - stwierdził Ogórek.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej