RAPORT

Wojna na Ukrainie

Gratulacje od premiera. „Żyjemy w epoce Roberta Lewandowskiego”

Robert Lewandowski wygrał plebiscyt FIFA na Piłkarza Roku (fot. PAP/EPA)
Robert Lewandowski wygrał plebiscyt FIFA na Piłkarza Roku (fot. PAP/EPA)

Premier Mateusz Morawiecki pogratulował Robertowi Lewandowskiemu, który wygrał plebiscyt FIFA na Piłkarza Roku. „Wielkie gratulacje! Nikt chyba nawet przez sekundę nie myślał, że może być inaczej” - podkreślił premier.

Lewandowski ponownie najlepszym piłkarzem świata wg FIFA [WIDEO]

Robert Lewandowski po raz drugi w karierze i drugi z rzędu wygrał plebiscyt FIFA na Piłkarza Roku. W finałowej trójce edycji za 2021 rok okazał się...

zobacz więcej

Robert Lewandowski po raz drugi w karierze i drugi z rzędu wygrał plebiscyt FIFA na Piłkarza Roku. W finałowej trójce edycji za 2021 rok napastnik Bayernu Monachium okazał się lepszy od Argentyńczyka Lionela Messiego z Paris Saint-Germain i Egipcjanina Mohameda Salaha z Liverpoolu.

W plebiscycie FIFA głosują selekcjonerzy i kapitanowie drużyn narodowych, dziennikarze, a także kibice - internauci. Każda z tych grup ma 25-procentowy udział w końcowym wyniku. Nagroda jest przyznawana od 1991 roku.

„Najlepszy napastnik na świecie i piłkarz roku FIFA Football Awards to po raz drugi z rzędu Robert Lewandowski! Wielkie gratulacje! Nikt chyba nawet przez sekundę nie myślał, że może być inaczej” - napisał szef rządu na Facebooku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej