RAPORT

Wojna na Ukrainie

Janda wyleciała do Hiszpanii. W Polsce nie mogła patrzeć, jak ludzie „umierają na granicy”

Krystyna Janda (fot. arch.PAP/Adam Warżawa)
Krystyna Janda (fot. arch.PAP/Adam Warżawa)

Krystyna Janda napisała w sieci, że jest poruszona epidemią koronawirusa i kryzysem migracyjnym, więc musiała wyjechać z Polski. Odpoczywa w Hiszpanii, gdzie liczba dziennych zakażeń jest dziesięciokrotnie większa niż w Polsce, a imigrantów zatrzymuje 6-metrowy mur z drutem kolczastym.

Przez PiS Krystyna Janda musi mrozić chleb. Wcześniej dali jej miliony

W najnowszym wywiadzie Krystyna Janda porusza między innymi temat inflacji i opowiada o tym jak oszczędnie stara się żyć. – Jak kupię bochenek...

zobacz więcej

„Uciekam na 5 dni dla zdrowia psychicznego” – napisała w ubiegłym tygodniu na Instagramie aktorka. Kilka dni później dodała również zdjęcie z jednego z hiszpańskich miast. „Park z ławeczkami w Marbelli” – podpisała fotografię.

Teraz Krystyna Janda dodała w mediach społecznościowych kolejny post. „Jutro wracam do Polski, tam 500 zgonów dziennie i uchodźcy, dzieci umierają na granicy, ja uciekłam na 5 dni, bo straciłam wszelki sens. Wracam go odzyskać” – zwierzyła się.

Całość opatrzyła zdjęciem z plaży pełnej „złotego” piasku i palm.

Zobacz także ->  Janda zaszczepiona, bo ma Złotą Palmę z Cannes? „To haniebne”

Relacja aktorki wywołała w sieci wiele komentarzy. Powód? Gdy w Polsce w ostatnich dniach notowanych jest po kilkanaście tysięcy zakażeń COVID-19, w Hiszpanii sytuacja jest o wiele gorsza. Liczba dziennych zachorowań jest tam rekordowo wysoka i sięga nawet 160 tysięcy.

Na południu Hiszpanii, gdzie przebywa Krystyna Janda, znajduje się również wysoki mur chroniący obywateli przed nielegalną migracją z Afryki. Budowa ogrodzeń granicznych w enklawach Hiszpanii ruszyła pod koniec lat 90. i co ciekawe, była dofinansowana z funduszy unijnych. Więcej na ten temat  TUTAJ.

Zapora ma kilka metrów wysokości i jest zwieńczona drutem kolczastym. Rząd w Madrycie przeprowadza też masowe deportacje tysięcy cudzoziemców, którzy nielegalnie wdzierają się na ich terytorium. Trybunał Konstytucyjny Hiszpanii uznał bowiem za zgodne z ustawą zasadniczą tego kraju prawo jego władz do natychmiastowej deportacji nielegalnie docierających tam imigrantów.

Zobacz także ->  Dziennikarka TVN z konstytucją na plaży. „Celebrytka na Malediwach poucza, jak żyć”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej