RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ponad 3 mln widzów. Sukces filmu „Marusarz. Tatrzański orzeł”

Film „Marusarz. Tatrzański orzeł”  (fot. TVP)
Film „Marusarz. Tatrzański orzeł” (fot. TVP)

Film „Marusarz. Tatrzański orzeł” o wzorze patriotyzmu i mistrzu sportu obejrzało w niedzielę na TVP1 3,2 mln widzów – poinformował prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski. Jak dodał, w odpowiedzi na liczne prośby emisja filmu zostanie powtórzona w poniedziałek o godz. 22:00 w TVP1.

„Sylwester Marzeń” bezkonkurencyjny. Ponad 8,1 mln widzów bawiło się z TVP

„Happy New Year” to wielki noworoczny przebój zespołu Abba sprzed ponad 40 lat, którym na wielkiej scenie „Sylwestra Marzeń” przywitaliśmy 2022 rok!

zobacz więcej

„Największa radość telewizji publicznej – gdy misja i tożsamość spotyka się z wielką widownią. Wzruszający, poruszający film „Marusarz. Tatrzański orzeł” o wzorze patriotyzmu i mistrzu sportu obejrzało na TVP1 3,2 mln widzów. Dziękujemy. Na liczne prośby powtórka dziś o 22 w TVP1” – napisał w mediach społecznościowych Jacek Kurski.

Film o legendarnym narciarzu i prekursorze polskich skoków narciarskich Stanisławie Marusarzu pt. „Marusarz - Tatrzański Orzeł” można było obejrzeć 16 stycznia tuż po zakończeniu transmisji z konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza w Zakopanem.

Prapremiera odbyła się w Zakopanem w minionym tygodniu. Jak przed pokazem podkreślał prezes TVP, bohater filmu był nie tylko wybitnym polskim sportowcem, ale również wzorem patriotyzmu i bohaterem narodowym.

– Marusarz jest ważny dla wielu pokoleń naszych rodaków i dla pamięci, przez tą swoją interdyscyplinarność, że będąc wybitnym polskim sportowcem, trenerem, popularyzatorem sportu i wielkim autorytetem „na krokwi”, na skoczni, był również wzorem patriotyzmu. Był kurierem tatrzańskim, podporucznikiem Armii Krajowej, człowiekiem więzionym, złapanym i torturowanym przez Gestapo, który uciekł z więzienia Montelupich, którego młodsza siostra Helena Marusarzówna, (...) bohaterka narodowa, też jako kurierka tatrzańska została schwytana, maltretowana, rozstrzelana – mówił Kurski.

Powtórka filmu w poniedziałek o godz. 22:00 na antenie TVP1.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej