RAPORT

Wojna na Ukrainie

Otrzymał bardzo wysoki mandat i 20 pkt. Co zrobił kierowca land rovera?

Najwięcej kosztowała kierowcę prędkość (fot. Policja)
Najwięcej kosztowała kierowcę prędkość (fot. Policja)

Policjanci zatrzymali kierującego land roverem, który pędził z prędkością 138 km/h, wyprzedzał na zakrętach i podwójnej ciągłej. Stracił prawo jazdy, został ukarany mandatami w wysokości 3,7 tys. zł i otrzymał 20 punktów karnych – podała wadowicka policja.

Pożar wieżowca w Toruniu. Są ranni [WIDEO]

Trzy osoby, w tym strażak, trafiły do szpitala po pożarze wieżowca w Toruniu. Ogień pojawił się w sobotę wieczorem na 9. piętrze i objął dwie...

zobacz więcej

Kilka dni temu policjanci dostrzegli mknącego przez miejscowość Wyźrał w rejonie Wadowic land rovera. „Pędził 138 km na godz. na obszarze, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km na godz. Kierowca wyprzedał też inne pojazdy na niebezpiecznych zakrętach oraz na podwójnej ciągłej” – poinformowała rzeczniczka policji w Wadowicach asp. Agnieszka Petek.

Za kierownicą auta siedział 56-latek z powiatu krakowskiego. „Mężczyzna stracił prawo jazdy. Ponadto za popełnione wykroczenia, zgodnie z nowym taryfikatorem, został ukarany trzema mandatami łącznie na 3,7 tys. zł i 20 pkt. karnymi" – powiedziała Petek. Jak dodała, najwięcej kosztowała kierowcę prędkość: 2,5 tys. zł i 10 pkt.

„Przypominamy: nadmierna prędkość jest przyczyną większości drogowych zdarzeń, także tych najtragiczniejszych. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego” – zaapelowała Agnieszka Petek.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej