RAPORT

Wojna na Ukrainie

Prezes Pfizera: Koronawirus będzie krążył jeszcze przez wiele lat

Wirusa „bardzo trudno się pozbyć” (fot.  Pavlo Gonchar/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)
Wirusa „bardzo trudno się pozbyć” (fot. Pavlo Gonchar/SOPA Images/LightRocket via Getty Images)

Koronawirus będzie krążył jeszcze przez wiele lat, ale fala związana z wariantem Omikron powinna być ostatnią, która wiąże się z licznymi ograniczeniami – powiedział szef koncernu farmaceutycznego Pfizer Albert Bourla francuskiej stacji BFM TV.

Ten kraj wprowadził obowiązkowe szczepienia dla seniorów przeciw COVID-19

W Grecji weszły w życie przepisy, które zobowiązują osoby powyżej 60. roku życia do zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi. Ci, którzy tego nie...

zobacz więcej

– To wirus, który rozprzestrzenił się na całym świecie, więc bardzo trudno się go pozbyć – wskazał Bourla. Ocenił jednak, że w przyszłości nie będzie wielu ograniczeń, ponieważ szczepionki i leczenie okazały się skuteczne.

W rozmowie z BFM TV oświadczył również, że szczepionka przeciw Covid-19 dla dzieci jest „bezpieczna i skuteczna”, ale zastrzegł, że czwarta dawka nie powinna być jeszcze dopuszczona do stosowania u wszystkich, ponieważ „nie zebrano wystarczającej ilości danych”.

Bourla powiedział, że w ramach walki z Covid-19 Pfizer przygotowuje plan inwestycyjny we Francji o wartości 520 mln euro. Ponadto – jak poinformował – koncern nawiązał współpracę z francuską grupą Novasep, by opracować lek przeciwko chorobie powodowanej przez koronawirusa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej