RAPORT

Wojna na Ukrainie

Toruń: napastnik atakował przechodniów maczetą. Są ranni

Do szpitala trafiły 3 osoby (fot. Shutterstock/DarSzach)
Do szpitala trafiły 3 osoby (fot. Shutterstock/DarSzach)

Wcześnie rano w Toruniu 21-letni mężczyzna zaatakował ludzi maczetą. Trzy osoby są ranne, trafiły do szpitala. Agresor został zatrzymany przez policję. Mężczyzna, zanim zaatakował przechodniów, wywołał awanturę domową.

Atak na Podkarpaciu. Motocyklista odciął rowerzyście dłoń maczetą

Brutalny atak w woj. podkarpackim. Motocyklista podjechał do jadącego 21-letniego rowerzysty i odciął mu lewą dłoń maczetą. Motywy sprawcy nie są...

zobacz więcej

Rzecznik prasowy wojewódzkiego szpitala w Toruniu Janusz Mielcarek poinformował, że w sumie pogotowie przywiozło do placówki trzy osoby poszkodowane podczas ataku maczetą. Później zgłosiła się jeszcze czwarta osoba.

Dwie osoby z drobnymi urazami głowy zostały już wypisywane do domu. – Jedna pozostaje na obserwacji z urazem twarzoczaszki po zaopatrzeniu rany. Czwarta ofiara - kobieta z urazem palca - będzie miała zabieg operacyjny. Walczymy o uratowanie palca – powiedział rzecznik i dodał, że żadna z osób nie jest w stanie zagrażającym życiu.

– Wszystkie osoby zostały poinformowane o możliwości skorzystania z pomocy psychologicznej – wskazał Mielcarek.

– Mężczyzna atakował przechodniów ostrym narzędziem o długości ok. 50 cm, najprawdopodobniej maczetą. Policja po godz. 5 otrzymała zgłoszenie było od kobiety, która szła wzdłuż Szosy Chełmińskiej. Ona zgłosiła uraz twarzy i wówczas zaczęliśmy szukać tego mężczyzny – poinformowała podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Pierwsze zgłoszenie dotyczące 21-latka policja otrzymała o godz. 4.40. Mężczyzna był najprawdopodobniej pod wpływem narkotyków i zachowywał się agresywnie wobec domowników. Oddalił się przed przybyciem patrolu.

Agresora udało się policji namierzyć w okolicach Ronda Pokoju Toruńskiego. To Polak, mający jednak być może zagraniczne korzenie. Policja musiała obezwładnić agresywnego mężczyznę, używając środków przymusu bezpośredniego. W wyniku zadawanych przez niego ciosów do szpitala trafiły łącznie trzy osoby, dwie kobiety i mężczyzna. Jedna kobieta ma uraz twarzy, a druga najprawdopodobniej straciła palec. Mężczyzna ma uraz twarzy – wyjaśniła rzecznik prasowa toruńskiej policji.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna mógł być pod wpływem środków odurzających.

Policja wciąż zajmuje się sprawą, bo śledczy uważają, że 21-latek najprawdopodobniej zaczepił więcej osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej