RAPORT

Pogarda

Ten kraj wprowadził obowiązkowe szczepienia dla seniorów przeciw COVID-19

Odsetek szczepień w grupie 60+ wzrósł w Grecji do 90 procent (fot. Milos Bicanski/Getty Images)
Odsetek szczepień w grupie 60+ wzrósł w Grecji do 90 procent (fot. Milos Bicanski/Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W Grecji weszły w życie przepisy, które zobowiązują osoby powyżej 60. roku życia do zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi. Ci, którzy tego nie zrobią, zapłacą grzywnę – kara będzie wynosić 50 euro w styczniu, a od lutego wzrośnie do 100 euro.

Wielka Brytania zniesie certyfikaty covidowe

Brytyjski minister zdrowia Sajid Javid zapowiedział posłom Partii Konserwatywnej, że pod koniec stycznia w Anglii zniesione zostaną certyfikaty...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Według państwowej rozgłośni radiowej obowiązek ten dotyczy około 300 tys. Greków. Informację o niezaszczepionych będą przekazywane do urzędu skarbowego, który będzie pobierał grzywnę.

Odsetek zaszczepionych wzrósł do 90 proc.


Rząd już w tej chwili uważa nowy przepis za sukces. Od momentu ogłoszenia projektu wprowadzenia sankcji około sześciu tygodni temu ponad 200 tys. greckich seniorów zdecydowało się na przyjęcie szczepionki, a odsetek szczepień w tej grupie wiekowej wzrósł do 90 proc.
B Szef greckiego rządu Kiriakos Mitsotakis wykluczył obowiązkowe szczepienia dla innych grup wiekowych. Od początku pandemii w Grecji koronawirusem zakażonych zostało 1,65 mln osób i zarejestrowano ponad 21 tys. zgonów z powodu COVID-19.

Zobacz także: Ile procent spośród zaszczepionych zaraziło się koronawirusem? Resort zdrowia podał liczby

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej