RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zaskakujący wywiad w tygodniku Lisa. Internauci nie dowierzają

Tomasz Lis (fot. Forum/ DANIEL FRYMARK)
Tomasz Lis (fot. Forum/ DANIEL FRYMARK)

„Newsweek” przeprowadził wywiad z niemieckim historykiem i kulturoznawcą Peterem Oliverem Loewem. Na publikację uwagę zwrócił prezydencki minister Jakub Kumoch. „Polecam wywiad. Ale nie odpowiedzi. Pytania polecam” – napisał.

Polacy głosują na PiS, bo nie czytają książek? Mocna teza Tomasza Lisa

Tomasz Lis opublikował zestawienie, z którego wynika, że w ciągu roku ponad połowa Polaków nie przeczytała żadnej książki. Ocenił, że w związku z...

zobacz więcej

Kumoch zamieścił też fragmenty wspomnianego wywiadu, który ukazał się kilka dni temu w tygodniku Tomasza Lisa. Autorem wywiadu jest Jacek Pawlicki.

„Skąd tyle cierpliwości dla rządu PiS? Dlaczego politycy pokroju szefowej dyplomacji Annaleny Baerbock, która kilka tygodni temu została potraktowana przez swojego polskiego odpowiednika jak uczennica, znoszą różne afronty?” – pytał historyka dziennikarz.

„Patrząc na aktywność ambasadora Arndta Freytaga bon Loringhovena, który nieustannie składa gdzieś wieńce, spuszcza do połowy niemiecką flagę albo w jakiś inny sposób przypomina o niemieckiej winie, Niemcy o niczym nie zapomnieli. Może jednak po 77 latach od II wojny przydałoby się więcej asertywności? Wyobrażam sobie, że kiedy słyszycie opowieści Kaczyńskiego o budowaniu IV Rzeszy, to puszczają wam nerwy” – brzmiało kolejne pytanie.

Pod wpisem Kumocha internauci nie szczędzili autorowi wywiadu ostrej krytyki. „Gdyby ktoś miał kręgosłup, to taka pozycja w przyklęku mogłaby sprawić na dłuższą metę dokuczliwy ból pleców” – pisze jeden z internautów. Kolejny żartował, że w tym wywiadzie zabrakło tylko jednego pytania, jakie kiedyś zadawano w prasie PRL gościom ze Związku Sowieckiego: „Który kraj jest najlepszy na świecie i dlaczego RFN?”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej