RAPORT

Wojna na Ukrainie

Pierwsza z czterech tur. W tych województwach rozpoczynają się zimowe ferie

To pierwsza z czterech tur ferii zimowych (fot. Getty Images)
To pierwsza z czterech tur ferii zimowych (fot. Getty Images)

Rozpoczęły się ferie zimowe. Dziś pierwszy dzień wolny od nauki dla uczniów z pięciu województw. Jako pierwsi odpoczywają uczniowie z woj. kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. To pierwsza z czterech tur ferii zimowych.

„Bezpieczny autokar”. Ruszyły kontrole pojazdów

Akcja „Bezpieczny autokar”, podczas której sprawdzany jest m.in. stan techniczny pojazdów wiozących dzieci i młodzież na wypoczynek podczas ferii,...

zobacz więcej

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek mówił, że w czasie zimowisk będą obowiązywały zasady związane z pandemią.

– Wraz z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym przygotowaliśmy jak zwykle wytyczne dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa podczas zorganizowanego pobytu na koloniach. Wszystko po to, żeby to bezpieczeństwo było na najwyższym poziomie – powiedział szef resortu edukacji.

Bezpiecznie ma być nie tylko w ośrodkach przyjmujących dzieci i młodzież, ale także na drogach. W czasie ferii będzie więcej kontroli autokarów przewożących uczniów na zimowy wypoczynek. O ostrożność na trasie apelował Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

– Zwolnijmy, dostosujmy prędkość do panujących warunków, żebyśmy mogli bezpiecznie dotrzeć na ferie i z tych ferii bezpiecznie wrócić – mówił.

Pierwsza tura ferii zakończy się 30 stycznia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej