RAPORT

Wojna na Ukrainie

MON o tekście Onetu i „Die Welt”: Kompromitacja

MON odniósł się do publikacji mediów ws. wycieku danych (fot. Shutterstock)
MON odniósł się do publikacji mediów ws. wycieku danych (fot. Shutterstock)

„Jeśli ktoś się kompromituje, to jest to Onet, który powtarza bzdury publikowane przez »Die Welt«” – tak Ministerstwo Obrony Narodowej odniosło się do publikacji zamieszczonej w niedzielę przez portal. Zdaniem niemieckiej gazety „w Polsce nie było jeszcze wycieku danych na taką skalę”. „Wschodnia flanka NATO została skompromitowana. Eksperci mają niepokojące podejrzenie” – napisał Philipp Fritz w „Die Welt”.

Kto tu gra nienawiścią? Wiceministrowie odpowiadają dziennikarzowi „Die Welt”

W środę niemiecki dziennik „Die Welt” opublikował tekst pt. „Polska gra nienawiścią przeciwko Niemcom”. Do artykułu autorstwa warszawskiego...

zobacz więcej

„Począwszy od śrubek i amunicji, a skończywszy na czołgach i samolotach bojowych: niemal 1,8 mln danych dotyczących armii znalazło się w internecie. Dostępne dla każdego dane zawierają szczegółowe informacje o uzbrojeniu polskiej armii, w tym o czołgach Leopard 2 i samolotach F-16.”

„Polskie władze dotychczas nie opanowały sytuacji” – czytamy w tekście „Die Welt”, który przytacza Onet. Na publikację odpisało na Twitterze Ministerstwo Obrony Narodowej.

„Jeśli ktoś się kompromituje, to jest to Onet, który powtarza bzdury publikowane przez Die Welt. Dane, które zostały ujawnione, są regularnie publikowane w publicznej bazie prowadzonej przez NATO Master Catalogue of References for Logistics” – czytamy w mediach społecznościowych.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej