RAPORT

Wojna na Ukrainie

Skoki narciarskie: Przełomu nie było. Polacy tłem dla najlepszych

Przełomu nie było. W niedzielnym konkursie indywidualnym Polacy byli tylko tłem dla najlepszych skoczków rywalizujących w Zakopanem. Najwyżej sklasyfikowany został 17. Piotr Żyła. Po konkursie trener Michal Doleżal ogłosił kadrę na igrzyska w Pekinie. Do Chin pojadą Kamil Stoch, Żyła, Dawid Kubacki, Paweł Wąsek i Stefan Hula.

Skoki narciarskie w Zakopanem. Niedosyt po występie Biało-Czerwonych w „drużynówce”

Polska szósta w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem, zwycięstwo Słowenii. Biało-Czerwoni wystąpili w...

zobacz więcej

Po pierwszej serii prowadzi lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Ryoyu Kobayashi. Japończyk ma niespełna trzy punkty przewagi nad Danielem Tschofenigiem. Fantastyczny występ Austriaka był największą niespodzianką pierwszej serii konkursu. Podium uzupełnia Marius Lindvik ze stratą 3,9 pkt do Kobayashiego.

Z Polaków najlepiej wypadł Paweł Wąsek, który jest 19. Przepustki do drugiej serii uzyskali także 26. Piotr Żyła i 27. Stefan Hula.

Maciej Kot skończył udział na 32. miejscu, Jakub Wolny 38., Klemens Murańka 41., Tomasz Pilch 42., Andrzej Stękała 47., Aleksander Zniszczoł 48.

W drugiej serii poprawił się tylko Żyła. Skoczek, który dzisiaj obchodził 35. urodzin doleciał do 131,5 m. Dało mu to awans na 17. miejsce. Niewesołe miny po swoich próbach mieli Wąsek i Hula. Obaj nie obronili swoich pozycji z pierwszej serii. Wąsek skończył rywalizację na 22., a Hula skończył rywalizację 27. miejscu.

Najdłuższy skok w konkursie zaliczył Lidvik. Norwegowi zabrakło tylko pół metra do granicy 140 metrów. Tak fantastyczna próba dała mu zwycięstwo w niedzielnych zawodach. Na czwartą pozycję spadł prowadzący po pierwszej serii Kobayashi, który wyprzedził Tschofeniga. Skład podium uzupełnili Geiger i Anże Laniszek.

Skład Polaków na igrzyska w Pekinie


Po konkursie trener Michal Doleżal podał skład na igrzyska olimpijskie. Do Pekinu pojadą Stoch, Żyła, Kubacki, Wąsek i Hula Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej