RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wypadek pod Rysami. Turysta spadł do Wielkiego Wołowego Żlebu

Śmigłowiec TOPR przewiózł rannego do szpitala (fot. arch.PAP/G.Momot)
Śmigłowiec TOPR przewiózł rannego do szpitala (fot. arch.PAP/G.Momot)

Ratownicy TOPR przetransportowali na pokładzie śmigłowca rannego turystę, który w niedzielę rano pośliznął się na szlaku i spadł z okolic Buli pod Rysami do Wielkiego Wołowego Żlebu. Turysta doznał ciężkich obrażeń ciała.

Od dwóch dni ratownicy z dwóch krajów przeczesują Tatry. Pomóc mogą świadkowie

Mimo trwającej drugi dzień akcji poszukiwawczej, ratownikom górskim z TOPR oraz słowackiej Horskiej Zachrannej Slużby (HZS) nie udało się odnaleźć...

zobacz więcej

Rannego turystę wołającego o pomoc przypadkowo usłyszał ratownik pełniący dyżur nad Morskim Okiem.

Po godzinie 8. rano ratownik wybrał się na patrol w rejonie Czarnego Stawu pod Rysami. Tam usłyszał wołanie o pomoc docierające z okolic Wielkiego Wołowego Żlebu. Po dotarciu na miejsce odnalazł turystę, który upadając z okolic Buli pod Rysami doznał ciężkich obrażeń ciała, m.in. głowy, twarzoczaszki, kręgosłupa i kończyn.

Na miejsce zdarzenia na pokładzie śmigłowca dotarli kolejni ratownicy, którzy udzielili rannemu pierwszej pomocy i przetransportowali go do zakopiańskiego szpitala.

W Tatrach panują bardzo trudne warunki turystyczne. Od tygodnia trwa czarna seria wypadków w górach. W sobotę, również na szlaku na Rysy, turysta spadł po oblodzonym zboczu kilkaset metrów. Poszkodowanego z złamaną nogą, ranami głowy i potłuczeniami przewieziono śmigłowcem do zakopiańskiego szpitala.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej