RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nagie zwłoki w lesie pod Wołominem. Przerażające ustalenia

Miejsce znalezienia zwłok (fot. KPP Wyszków)
Miejsce znalezienia zwłok (fot. KPP Wyszków)

W lesie pod Wołominem odnaleziono nagie zwłoki kobiety. Jak przekazała policja, ciało należy do poszukiwanej 67-latki spod Wyszkowa.

Pożar wieżowca w Toruniu. Są ranni [WIDEO]

Trzy osoby, w tym strażak, trafiły do szpitala po pożarze wieżowca w Toruniu. Ogień pojawił się w sobotę wieczorem na 9. piętrze i objął dwie...

zobacz więcej

Jak poinformował kom. Damian Wroczyński z policji w Wyszkowie, w sobotę około południa w miejscowości Grabszczyzna (gmina Strachówka, powiat wołomiński) dwie spacerujące kobiety znalazły w lesie ludzkie zwłoki. Jak donosi „Gazeta Wyborcza”, ciało było nagie.

Na miejscu pojawili się policjanci, którzy zabezpieczyli teren. Ciało kobiety zostało przetransportowane do prosektorium, gdzie odbędzie się sekcja.

– Policjanci do ostatniego dnia poszukiwań byli w pełni zaangażowani w działania, które prowadzone były na terenie powiatu wyszkowskiego, węgrowskiego, wołomińskiego, mińskiego oraz m. st. Warszawy. Każdego dnia dokładnie analizowana była trasa, którą mógł przejechać 32-latek, a następnie przeszukiwany do niej przyległy teren. Przez te wszystkie dni wykorzystywano nowoczesny sprzęt. Z powietrza obszar przeczesywał policyjny helikopter oraz bezzałogowe statki powietrzne. Pobliskie rzeki i zbiorniki wodne sprawdzane były przez nurków KP PSP w Wyszkowie. W działania od samego początku zaangażowani byli również strażacy OSP, żołnierze WOT, funkcjonariusze Straży Leśnej, leśnicy oraz policyjne psy tropiące – podkreśla Wroczyński.

Horror w Tatrach. Turysta spadł kilkaset metrów w dół ze zbocza

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe informuje o kolejnych wypadkach w Tatrach, gdzie od kilku dni są trudne warunki turystyczne. Do...

zobacz więcej

Śledztwo w sprawie śmierci 67-letniej Janiny K. prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wyszkowie. Do zdarzenia doszło 18 grudnia 2021r. „Około godziny 21.10 policję o zaginięciu matki powiadomiła córka Magdalena B., która po powrocie do domu zastała zamknięty dom. Kiedy weszła do środka nie było w nim ani męża, ani matki. Próbowała skontaktować się z nimi, ale telefony nie były aktywne. W garażu nie było też samochodu. We wnętrzu domu na podłodze w pokoju oraz kuchni zauważyła krople krwi, linę holowniczą oraz taśmę izolacyjną” – brzmi komunikat prokuratury.

Funkcjonariusze policji podjęli akcję poszukiwawczą. W trakcie przeszukania terenu zabezpieczyli kobiecą odzież oraz klucze od domu. „W godzinach popołudniowych w dniu 19 grudnia 2021 r. na terenie Warszawy został zatrzymany Damian B. Ciało ofiary nie zostało odnalezione” – informowano pod koniec grudnia.

Damianowi B. przedstawiono zarzut zbrodni zabójstwa Janiny K., której dopuścił się w dniu 18 grudnia 2021 r. „w ten sposób, że działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia uderzał ją pięścią w twarz i doprowadził do upadku, a następnie dusił, co skutkowało jej zgonem”. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Wobec podejrzanego sąd zastosował areszt na trzy miesiące. Damianowi B. grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej