RAPORT

Wojna na Ukrainie

Jacek Kurski: TVP stała się narracyjnym bastionem polskiej racji stanu

Prezes TVP Jacek Kurski (fot. arch.PAP/Wojciech Olkuśnik)
Prezes TVP Jacek Kurski (fot. arch.PAP/Wojciech Olkuśnik)

TVP stała się narracyjnym bastionem polskiej racji stanu – powiedział prezes TVP Jacek Kurski w rozmowie z dziennikarzami „Sieci”. Tygodnik wyjaśnia w najnowszym numerze, „dlaczego opozycja właśnie teraz za wszelką cenę, używając najbardziej brudnych metod, chce zniszczyć prezesa TVP”.

Po ujawnieniu taśm Michnika atak na prezesa TVP. Jacek Kurski komentuje

Kilka dni po opublikowaniu przez TVP taśm z Adamem Michnikiem i Wojciechem Jaruzelskim, „Gazeta Wyborcza” opublikowała duży artykuł nt. Jacka i...

zobacz więcej

W rozmowie z Jackiem Kurskim Jacek i Michał Karnowscy przypominają, że prezes TVP od dawna miał przeciwników reprezentujących interesy opozycyjnych mediów.

„Najważniejsze było przełamanie zaraz na początku mojej prezesury monopolu informacyjnego obozu III RP. TVP stała się narracyjnym bastionem polskiej racji stanu, co w sytuacji jednostronnego i kłamliwego przekazu zaangażowanych w spór polityczny licznych mediów, często należących do zagranicznego kapitału, stało się jedyną możliwą w praktyce formą uratowania elementarnego pluralizmu, a tym samym demokratycznego wyboru Polaków” — powiedział Jacek Kurski.

Prezes TVP odnosi się również do ataków dwóch redakcji, dotyczących jego zakażeniu koronawirusem.

„Oszustwo Onetu, „Gazety Wyborczej” i innych strumieni kłamstwa polega na tym, że mój test PCR z 13 grudnia traktują jako początek choroby, w sytuacji kiedy to był już jej koniec. A izolację, którą w związku z tym należy liczyć przed tą datą, bezczelnie liczą po niej. Warto wyjaśnić rzecz dla tej sprawy fundamentalną (ta wiedza nie jest powszechna, sam tego nie widziałem): testy PCR wykazują śladowe ilości wirusa jeszcze przez wiele miesięcy po przebytej chorobie” – powiedział prezes TVP.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej