RAPORT

Wojna na Ukrainie

Budka zestawił Novaka Djokovica z kurator Nowak. „Chory kraj”. W sieci zawrzało

Borys Budka (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Borys Budka (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Szef klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka zestawił serbskiego tenisistę Novaka Djokovica, któremu australijski sąd unieważnił wizę, z małopolską kurator oświaty Barbarą Nowak. W internecie zawrzało. „Polska ma chorą opozycję, która przez siedem lat nie potrafi przedstawić programu wyborczego. Polacy się z was śmieją! To jest wstyd i dno” – komentuje Wojciech Kowalczyk.

Politycy PO w Jaworznie. Co zmanipulował i co przemilczał TVN [WIDEO]

Związkowcy zakłócili konferencję Platformy Obywatelskiej przed blokiem elektrowni w Jaworznie. – Macie kłamstwo wpisane w program – krzyczeli do...

zobacz więcej

Serbski tenisista Novak Djokovic, któremu decyzją australijskiego sądu federalnego ostatecznie cofnięto wizę wjazdową, musi opuścić Australię i nie będzie bronić tytułu w rozpoczynającym się w poniedziałek turnieju wielkoszlemowym w Melbourne.

Trzech sędziów sądu federalnego w Melbourne podjęło tę decyzję jednogłośnie. Lider światowych list wyraził rozczarowanie decyzją sądu, ale podkreślił, że szanuje ją i opuści Australię. Djokovicowi grozi trzyletni zakaz wjazdu do Australii.

Australijski rząd twierdzi, że obecność niezaszczepionego na COVID-19 Djokovica zwiększa nastroje antyszczepionkowe w kraju.

Decyzję australijskiego sądu skomentował poseł PO Borys Budka, były lider tej partii. „Australia poradziła sobie z Novakiem. U nas kurator Nowak poradziła sobie z rządową Radą Medyczną. Polska PiS to naprawdę chory kraj...” – napisał polityk.

Przypomnijmy, małopolska kurator oświaty Barbara Nowak pytana o to, czy szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19 powinny być obowiązkowe odpowiedziała, że absolutnie nie zgadza się z pomysłem, żeby kogokolwiek do czegokolwiek zmuszać. – To jest wolna decyzja każdego wolnego człowieka – oceniła. Jak dodała, „konsekwencje tego eksperymentu nie są do końca stwierdzone”.

Zaskakujące słowa polityka PO o węgierskim MOL-u. „Klasyczne odwracanie wektorów”

Politycy Platformy Obywatelskiej twierdzą, że węgierska firma MOL, która kupi część stacji paliw Lotosu, co jest warunkiem fuzji gdańskiej firmy z...

zobacz więcej

Jej stanowisko spotkało się z krytyką m.in. ministra edukacji Przemysława Czarnka i szefa resortu zdrowia Adama Niedzielskiego. „Przyznaję, że mając wykształcenie historyczne, a nie medyczne, nie powinnam się wypowiadać na temat szczepionki” – napisała małopolska kurator oświaty Barbara Nowak w późniejszym piątkowym wpisie w mediach społecznościowych. Jak poinformowali przedstawiciele klubu PiS, nie będzie dymisji Barabry Nowak. – Rzeczywiście, pani kurator niefortunnie się wypowiedziała, ale uważamy, że to nie jest powód do odwołania – mówił Ryszard Terlecki.

Wpis Borysa Budki skomentowali internauci. „Źle się stało, że tak postąpiono z Nowakiem. To konsekwencja niezwykle uciążliwego i rujnującego Australię lockdownu” – pisze jeden z internuatów. „No proszę. A Wy od 8 lat nie możecie sobie poradzić z napisaniem programu wyborczego” – komentuje inny internauta. „Polska ma chorą opozycję, która przez 7 lat nie potrafi przedstawić programu wyborczego. Polacy się z was śmieją! To jest wstyd i dno” – dodaje kolejny.

„Czy popiera Pan wprowadzenie wzorów australijskich w walce z Covid w Polsce? Zakaz pracy i wychodzenia z domu dla niezaszczepienionych?” – pyta kolejny internauta. „Jeżeli podobają się Panu standardy australijskie to mam ogromną nadzieję, że nigdy nie będziecie rządzić” – stwierdza kolejny.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej