RAPORT

Wojna na Ukrainie

Fatalne informacje dla Play. Stracił najwięcej klientów

Barbara Kurdej-Szatan była twarzą sieci Play (fot. arch.PAP/Wojciech Olkuśnik/Radek Pietruszka )
Barbara Kurdej-Szatan była twarzą sieci Play (fot. arch.PAP/Wojciech Olkuśnik/Radek Pietruszka )

Z sieci telefonii komórkowej Play w całym 2021 roku przeniesiono ponad 133 tysiące numerów – tak wynika z raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Czy wpływ na decyzję klientów operatora miało oburzające zachowanie Barbary Kurdej-Szatan?

Kurdej-Szatan przyłapana. Po wyjściu z TVN popędziła do domu

Barbara Kurdej-Szatan po występie w TVN wsiadła za kierownicę i pędząc do domu, złamała kilka przepisów – donoszą media. O aktorce głośno było...

zobacz więcej

UKE opublikował raport dotyczący przeniesienia numerów w IV kwartale 2021 r. i w całym 2021 r. Urząd przekazał, że w sieciach mobilnych w IV kwartale przeniesiono ponad 370 tys. numerów, a w sieciach stacjonarnych ponad 117 tys. Jak podano w komunikacie, w całym roku 2021 przeniesiono zaś ponad 1 mln 420 tys. numerów mobilnych i ponad 386 tys. numerów stacjonarnych.

Wśród największych operatorów komórkowych w ostatnim kwartale bilans trzech zamknął się na minusie. „W wyniku przenoszenia numerów Orange Polska stracił niecałych 500 użytkowników kart SIM, Polkomtel (operator sieci Plus) stracił ponad 28 tys., zaś P4 (operator sieci Play) stracił ponad 17 tys. klientów. Jako jedyny operator IV kwartał dodatnim bilansem zakończył T-Mobile, zyskując niemal 15 tys. nowych użytkowników” – czytamy.

Jeśli chodzi o cały 2021 rok przeniesiono w sumie 1 420 570 numerów komórkowych i 386 572 numerów stacjonarnych. Spośród czterech największych operatorów sieci mobilnych najlepszy bilans uzyskał Orange Polska, zyskując w sumie 29 938 klientów. Na plusie ubiegły rok zamknął też T-Mobile, z 17 840 nowymi klientami. Stratę wykazały Polkomtel – odpływ 52 638 klientów i P4, z którego sieci przeniesiono 133 454 numery.

Kurdej-Szatan dostała nagrodę „za przekraczanie granic”

Barbara Kurdej-Szatan, o której głośno było ostatnio za sprawą jej skandalicznych słów pod adresem funkcjonariuszy Straży Granicznej, pochwaliła...

zobacz więcej

Play traci. Co jest przyczyną?


Co było przyczyną aż tak dużego spadku, jeśli chodzi o Play? To nie jest jasne. Wiadomo jednak, że w ostatnich miesiącach duży wizerunkowy kłopot firmie sprawiła aktorka i celebrytka Barbara Kurdej-Szatan, która reklamowała usługi tego operatora.

Na początku listopada aktorka opublikowała w mediach społecznościowych wpis, w którym nazwała funkcjonariuszy Straży Granicznej „maszynami bez serca i mózgu” oraz „mordercami”. Post po kilkudziesięciu godzinach usunęła.

Firma Play w przesłanym wówczas portalowi tvp.info oświadczeniu zapewniała, że w ramach współpracy Kurdej-Szatan gra jedynie „powierzoną jej w reklamach rolę”, a firma nie utożsamia się z jej poglądami prezentowanymi na prywatnych profilach. Dalszych konsekwencji dotąd nie wyciągnięto.

Gdy aktorka straciła rolę w serialu Telewizji Polskiej, przepraszała funkcjonariuszy, których nazwała „mordercami”. Jak informowaliśmy, sprawą wpisu celebrytki zajęła się prokuratura. Jak donosiły media, Play miał ostatecznie zrezygnować z jej usług.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej