RAPORT

Wojna na Ukrainie

Prezydent charytatywnie na nartach. Zainaugurował ważny maraton [WIDEO]

W Zakopanem prezydent Andrzej Duda zainaugurował charytatywny maraton narciarski fundacji Handicap. Przed startem prezydent mówił, że sport pozwala spotkać się ludziom z różnych środowisk i o różnych poglądach. – Będąc na tym sportowym wydarzeniu tworzymy coś dobrego, co ma ogromne znaczenie dla budowania społeczeństwa obywatelskiego, to integracja przez sport; nasza rzeczywistość staje się lepsza - powiedział Andrzej Duda.

Ferie i wyjazdy na narty pod znakiem omikrona. Sprawdź ograniczenia

Przez szczyt zakażeń wywołanych wariantem Omikron koronawirusa ograniczenia dotyczące podróżowania oraz korzystania z wyciągów narciarskich zostały...

zobacz więcej

– Dziękuję wszystkim narciarzom, którzy przyjechali tu, by wziąć udział w tym ważnym wydarzeniu, które czyni rzeczywistość lepszą – spotykamy się z dziećmi i młodzieżą, żeby budować społeczeństwo obywatelskie – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent kilkukrotnie inaugurował już „12H Slalom Maraton Zakopane”. W tym roku impreza odbywa się po raz ósmy.

Pomysłodawczynią tych zawodów jest olimpijka i wielokrotna mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim prezes fundacji Handicap Małgorzata Tlałka-Długosz.


Podczas trwającego 12 godzin narciarskiego maratonu, czołowi polscy narciarze wraz z podopiecznymi fundacji bez przerwy pokonują slalom, chcąc w tym czasie zjechać jak najwięcej razy. Każdy przejechany kilometr oznacza więcej pieniędzy na działalność fundacji Handicap Zakopane. Dwa lata temu narciarze, na czele z prezydentem, przejechali blisko 700 km.

„16 stycznia 2022 roku na Polanie Szymoszkowej ponownie ścigamy się na nartach charytatywnie, aby »wyjeździć« jak największe wsparcie dla sportowców z niepełnosprawnością – informuje Fundacja na swej stronie internetowej. Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane jest organizacją pozarządową, której celem jest m.in. organizacja i promowanie kultury fizycznej i sportu, szczególnie wśród osób czasowo lub trwale niepełnosprawnych oraz integracja sportowców o zróżnicowanych możliwościach psychofizycznych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej