RAPORT

Wojna na Ukrainie

Prognoza pogody na niedzielę. Synoptyk nie ma wątpliwości

Prognoza pogody IMGW – niedziela 16 stycznia 2022 (fot. arch.PAP/T.Gzell)
Prognoza pogody IMGW – niedziela 16 stycznia 2022 (fot. arch.PAP/T.Gzell)

Z najnowszych prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że w niedzielę najwięcej słońca będą mieli mieszkańcy południowej części Polski. W północnej połowie kraju możliwe będą opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu – mówi synoptyk IMGW Jakub Gawron.

Eksperymentalna prognoza pogody do maja 2022. Uwagę zwracają marzec i kwiecień

Marzec i kwiecień mogą być cieplejsze niż wskazują normy; z kolei luty i maj nie zaskoczą temperaturami – wynika z eksperymentalnej prognozy...

zobacz więcej

Według prognozy pogody na niedzielę, w pierwszych godzinach dnia, lokalnie możliwe są marznące mgły, ograniczające widzialność do 200 metrów.

Niedziela z nikłymi szansami na słońce


– W niedzielę najładniejsza pogoda będzie na południu kraju, gdzie na ogół prognozowane jest zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, w północnej połowie kraju, spodziewamy się opadów śniegu i deszczu ze śniegiem. W drugiej połowie dnia na krańcach zachodnich i nad morzem, mogą to być opady deszczu. Na krańcach północnych województwa warmińsko-mazurskiego i na Suwalszczyźnie istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia opadów marznących, powodujących gołoledź – powiedział Gawron.

Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od -2 stopni Celsjusza na północnym wschodzie do 3 na zachodzie i 4 stopni nad morzem.

Pogodowa mapa Polski 16.01.2022


W ciągu dnia zacznie rosnąć siła wiatru, który będzie już umiarkowany i okresami porywisty. Najsilniejsze podmuchy prognozowane są wieczorem nad morzem, gdzie mogą osiągać do 65 km/h.

Źródło: IMGW-PIB

Zobacz także: Zima postraszyła i... wróci. Rzecznik IMGW o anomaliach, z jakimi wkraczamy w 2022 [WIDEO]
teraz odtwarzane
Zima postraszyła i... wróci. Rzecznik IMGW zdradza szczegóły

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej