RAPORT

Wojna na Ukrainie

Horror w Tatrach. Turysta spadł kilkaset metrów w dół ze zbocza

Grafika TOPR pokazuje drogę, jaką spadając pokonał pechowy turysta (fot. FB/G.Bargiel/TOPR, PAP)
Grafika TOPR pokazuje drogę, jaką spadając pokonał pechowy turysta (fot. FB/G.Bargiel/TOPR, PAP)

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe informuje o kolejnych wypadkach w Tatrach, gdzie od kilku dni są trudne warunki turystyczne. Do poślizgnięć i upadków doszło dzisiaj na Rysach oraz Suchych Czubach. Relacja ratowników mrozi krew w żyłach.

Eksperymentalna prognoza pogody do maja 2022. Uwagę zwracają marzec i kwiecień

Marzec i kwiecień mogą być cieplejsze niż wskazują normy; z kolei luty i maj nie zaskoczą temperaturami – wynika z eksperymentalnej prognozy...

zobacz więcej

Jeden z wypadków – relacjonuje TOPR – zdarzył się w masywie Suchych Czub, gdzie turysta w raczkach zsunął się kilkadziesiąt metrów na stronę słowacką. Po dotarciu na miejsce wyprowadzono go z powrotem na grań, skąd wraz z towarzyszącą mu osobą samodzielnie zawrócili w kierunku Kasprowego Wierchu.

Koszmarne warunki w Tatrach


Wcześniej, w sobotę rano, na Rysach turysta spadł po zalodzonym stoku kilkaset metrów w dół. Poszkodowanego ze złamaną nogą, ranami głowy i ogólnie mocno potłuczonego przewieziono śmigłowcem do szpitala.


Dodatkowo obowiązuje II stopień zagrożenia lawinowego. Od rana ratownicy kontynuują poszukiwania 59-letniego turysty w rejonie Doliny Chochołowskiej.

Poszukiwany Andrzej Śmietana


TOPR wraz z Horską Zachranną Służbą zawęzili miejsce poszukiwań do rejonu Jarząbczego Wierchu, gdzie wczoraj ratownicy słowaccy znaleźli plecak poszukiwanego. Czytaj więcej: Od dwóch dni ratownicy z dwóch krajów przeczesują Tatry. Pomóc mogą świadkowie

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej