RAPORT

Wojna na Ukrainie

Skoki narciarskie w Zakopanem. Niedosyt po występie Biało-Czerwonych w „drużynówce”

Stefan Hula podczas konkursu drużynowego (fot. PAP/G.Momot)
Stefan Hula podczas konkursu drużynowego (fot. PAP/G.Momot)

Polska szósta w drużynowym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem, zwycięstwo Słowenii. Biało-Czerwoni wystąpili w eksperymentalnym składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Paweł Wąsek i Stefan Hula. Szansa na poprawę nastrojów już w niedzielę w konkursie indywidualnym.

Novak Djokovic w areszcie. Czeka na niedzielną rozprawę ws. deportacji

Numer jeden światowego tenisa Novak Djokovic trafił w sobotę do aresztu administracyjnego w Melbourne, gdzie ma oczekiwać na decyzję sądu w sprawie...

zobacz więcej

Już przed zawodami nie brakowało emocji: sztab szkoleniowy wyłonił skład po dwóch sesjach treningowych, których z powodu porywistego wiatru nie udało się przeprowadzić dzień wcześniej.

Wyniki po pierwszej serii


Konkurs rozgrywany był w dość trudnych warunkach, przy tylnym wietrze. Polska po pierwszej serii traciła do liderów, Słowenii, 59,5 pkt, a do podium 23,9 pkt.

Oprócz Biało-Czerwonych w „drużynówce” startowały ekipy z Austrii, Czech, Japonii, Kazachstanu, Niemiec, Norwegii, Rosji i Słowenii.

Polacy na 6. miejscu w Zakopanem


Polacy w sobotnich zawodach zdobyli w sumie 962,1 pkt., co dało zaledwie szóste miejsce w drużynowym konkursie Pucharu Świata. Najlepsi okazali się prowadzący od pierwszej serii Słoweńcy (1101,7 pkt.), przed Niemcami (1034,7 pkt.) i Japończykami (1034,1 pkt.).

W styczniu ubiegłego roku na Wielkiej Krokwi zespół w składzie: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Andrzej Stękała zajął drugie miejsce. Wygrali Austriacy, a Norwegowie stanęli na najniższym stopniu podium.

Wielcy nieobecni: Stoch i Kubacki


Tym razem w stolicy polskich Tatr zabrakło kontuzjowanego Stocha oraz Kubackiego, którego z udziału w tej edycji zawodów wykluczył pozytywny test na COVID-19. Wszystko wskazuje na to, że sobotni konkurs przebiegnie bez pogodowych zakłóceń. W Zakopanem porywy wiatru nie powinny przekroczyć 1 m/s, a temperatura z około 3 spadnie po zmierzchu do minus 3-4 stopni. Będzie też pogodnie.

Miejsca na trybunach ograniczone


Decyzją organizatorów oba konkursy będzie mogło oglądać po sześć i pół z dozwolonych przed pandemią 22 tysięcy. W ubiegłym roku rywalizacja odbywała się bez udziału widzów.

Zobacz także: Obława na dinozaura na Krupówkach. Gorąco w Zakopanem

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej