RAPORT

Wojna na Ukrainie

Terlecki o Polskim Ładzie: niestety, popełniliśmy trochę błędów na samym początku

Ryszard Terlecki ocenia, że Polski Ład położy kres niesprawiedliwemu podziałowi podatków (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)
Ryszard Terlecki ocenia, że Polski Ład położy kres niesprawiedliwemu podziałowi podatków (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Niestety, popełniliśmy trochę błędów na samym początku; mamy informacje, że wiele osób nie jest w stanie się w tych zmianach zorientować – mówi o Polskim Ładzie wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki. W wywiadzie dla polskatimes.pl polityk przekonuje, że program ten przyniesie „w dłuższym wymiarze czasu – tygodni, miesięcy, roku – bardzo dobre efekty”.

Ile Polska zapłaci za Fit for 55? Główny ekonomista Banku Pekao podaje kwoty [WIDEO]

Względem zaakceptowanej już przez Polskę unijnej strategii klimatycznej, do Fit for 55 będziemy musieli dopłacić dodatkowe 189 mld euro – tak o...

zobacz więcej

– Mamy informacje od wielu osób, że nie są w stanie w ogóle się w tych zmianach zorientować. To dotyczy także przedsiębiorców różnego szczebla. Księgowi siedzą od wielu dni nad tym, żeby te zmiany przeczytać, zrozumieć, a następnie wprowadzić w życie. Były też pomyłki i luki, nieprecyzyjne określenia, które narobiły wiele szkód – powiedział w wywiadzie Terlecki.

Wyjście z „zaułka niesprawiedliwych podatków”


Dopytywany, co ma na myśli, mówiąc o początkowych błędach, wicemarszałek wskazał: „Po pierwsze – może za dużo zmian naraz, po drugie – zmiany okazały się zbyt skomplikowane”.

Wyraził nadzieję, że uda się to naprawić, dodał, że z tego, co wie, to „w rządzie właściwie nieustannie trwa praca całych zespołów nad tym, żeby to wyprostować”. – Myślę, że to się uda, a kiedy już się uda, to wszyscy odczujemy, że jednak Polski Ład to program pozytywny i pożyteczny, a przede wszystkim sprawiedliwy, tzn. wyszliśmy z zaułka niesprawiedliwego podziału podatków, w którym tkwiliśmy przez dziesięciolecia. W Europie to już kompletny anachronizm – podkreślił szef klubu PiS.

Polski Ład do zawieszenia? Terlecki komentuje


Pytany, czy rozważany jest scenariusz zawieszenia Polskiego Ładu zaprzeczył.

– Trwają prace nad tym, żeby to wszystko uprościć. Polski Ład trzeba prawidłowo przedstawić tak, aby zmiany były zrozumiałe dla obywateli – zaznaczył Terlecki.

Zobacz także: Polski Ład w sieci. Po początkowym zamieszaniu odbiór coraz bardziej pozytywny

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej