Niestety, popełniliśmy trochę błędów na samym początku; mamy informacje, że wiele osób nie jest w stanie się w tych zmianach zorientować – mówi o Polskim Ładzie wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki. W wywiadzie dla polskatimes.pl polityk przekonuje, że
program ten przyniesie „w dłuższym wymiarze czasu – tygodni, miesięcy, roku – bardzo dobre efekty”.
Względem zaakceptowanej już przez Polskę unijnej strategii klimatycznej, do Fit for 55 będziemy musieli dopłacić dodatkowe 189 mld euro – tak o...
zobacz więcej
– Mamy informacje od wielu osób, że nie są w stanie w ogóle się w tych zmianach zorientować. To dotyczy także przedsiębiorców różnego szczebla. Księgowi siedzą od wielu dni nad tym, żeby te zmiany przeczytać, zrozumieć, a następnie wprowadzić w życie. Były też pomyłki i luki, nieprecyzyjne określenia, które narobiły wiele szkód – powiedział w wywiadzie Terlecki.
Wyjście z „zaułka niesprawiedliwych podatków”
Dopytywany, co ma na myśli, mówiąc o początkowych błędach, wicemarszałek wskazał: „Po pierwsze – może za dużo zmian naraz, po drugie – zmiany okazały się zbyt skomplikowane”.
Wyraził nadzieję, że uda się to naprawić, dodał, że z tego, co wie, to „w rządzie właściwie nieustannie trwa praca całych zespołów nad tym, żeby to wyprostować”.
– Myślę, że to się uda, a kiedy już się uda, to
wszyscy odczujemy, że jednak Polski Ład to program pozytywny i pożyteczny, a przede wszystkim sprawiedliwy, tzn. wyszliśmy z zaułka niesprawiedliwego podziału podatków, w którym tkwiliśmy przez dziesięciolecia. W Europie to już kompletny anachronizm – podkreślił szef klubu PiS.
Polski Ład do zawieszenia? Terlecki komentuje
Pytany, czy rozważany jest scenariusz zawieszenia Polskiego Ładu zaprzeczył.
– Trwają prace nad tym, żeby to wszystko uprościć.
Polski Ład trzeba prawidłowo przedstawić tak, aby zmiany były zrozumiałe dla obywateli – zaznaczył Terlecki.
Zobacz także: Polski Ład w sieci. Po początkowym zamieszaniu odbiór coraz bardziej pozytywny
źródło:
polskatimes.pl, PAP, portal tvp.info
#polski ład
#ryszard terlecki
#podatki
#reforma
#pis