RAPORT

Wojna na Ukrainie

1.5 tys. odbiorców bez prądu. Powodem awarii silny wiatr

Trwają naprawy sieci (fot. Shutterstock/Sunshine Studio)
Trwają naprawy sieci (fot. Shutterstock/Sunshine Studio)

– Jeszcze ok. 1,5 tys. odbiorców w Podlaskiem nie ma prądu – poinformowała w sobotę rano PGE Dystrybucja. Powodem awarii jest silny wiatr.

Wypadek na przejeździe kolejowym. Szynobus stanął w ogniu

Na przejeździe kolejowym w miejscowości Widełka na Podkarpaciu doszło do zderzenia samochodu dostawczego z szynobusem. W wypadku zginął kierowca...

zobacz więcej

W piątek meteorolodzy ostrzegali przed silnym wiatrem, który lokalnie mógł mieć prędkość 100 km/h. Ostatecznie posterunki meteorologiczne zanotowały porywy wiatru od 70 do 80 km/h w różnych miejscach w regionie.

W związku z silnym wiatrem wielu odbiorców pozostało bez prądu w regionie. Jak poinformowała Agnieszka Bajerska z PGE Dystrybucja, w sobotę rano energia elektryczna nie docierała jeszcze do 1,5 tys. odbiorców, głównie z rejonu energetycznego Białystok Teren.

„Zostały najtrudniejsze uszkodzenia”


– Trwają naprawy sieci, wymiana połamanych słupów czy porwanych linii. Zostały najtrudniejsze uszkodzenia, które w sobotę od rana są naprawiane – dodała Bajerska. Poważniejszych zgłoszeń nie odnotowała w nocy straż pożarna, wyjeżdżała do połamanych drzew i uszkodzonych dachów. Jak poinformował dyżurny stanowiska kierowania Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Białymstoku, od piątku rano odebrano 164 zgłoszenia związane z silnym wiatrem.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Jednym z większych zdarzeń było uszkodzenie kilkunastu samochodów w Białymstoku. Na te auta stojące na zakładowym parkingu przy ul. Produkcyjnej spadła konstrukcja z panelami fotowoltaicznymi. Jak podawały służby, nikomu nic się nie stało.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej