RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Będą przedterminowe wybory? Terlecki odpowiada wprost

Ryszard Terlecki (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Ryszard Terlecki (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Przedterminowe wybory to ostateczność, nie chcemy ich w tym roku, te dwa lata są potrzebne, aby ustabilizować sytuację gospodarczą; nie ma też żadnych planów odwołania Mateusza Morawieckiego z funkcji premiera – powiedział polskatimes.pl wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Nowy sondaż do Sejmu. Zmiana poparcia dla PiS i Platformy

Prawo i Sprawiedliwość pozostaje zdecydowanym liderem polskiej sceny politycznej mimo tego, że partia zanotowała spadek poparcia – tak wynika z...

zobacz więcej

Terlecki pytany, czy w 2022 roku będą przedterminowe wybory odparł: „uważam, że nie”. – Przedterminowe wybory to ostateczność, zarówno dla nas, jak i dla opozycji. Opozycja wcale nie chce przyspieszonych wyborów. Z różnymi sprawami przychodzą do mnie czy szefowie klubów parlamentarnych opozycji czy ich posłowie i wszyscy mówią, że wybory byłyby niekorzystne – powiedział Terlecki.

Jego zdaniem jest jasne, że PiS wygra wybory, tzn. zdobędzie najwięcej głosów. Ale – jak mówił – gdyby nawet tak się złożyło, że wszystkie ugrupowania opozycyjne razem byłyby w stanie stworzyć większość sejmową, to nie byłyby w stanie rządzić. – Opozycja ma tego świadomość, to prezent dla nas, że mamy taką opozycję, jaką mamy – stwierdził szef klubu PiS.

Dopytywany, czy daje stuprocentową gwarancję, że przedterminowych wyborów nie będzie odpowiedział, że na sto procent nie można tego zagwarantować i różne rzeczy się mogą zdarzyć.

– Prawo i Sprawiedliwość nie chce wyborów w 2022 roku. Uważamy, że te dwa lata są potrzebne do tego, żeby ustabilizować sytuację gospodarczą i wyprowadzić z powrotem Polskę na drogę wzrostu, którą mieliśmy przed pandemią – powiedział Terlecki.

Szef klubu PiS był również pytany, czy pozycja Mateusza Morawieckiego jako premiera jest zagrożona i czy planowana jest zmiana na stanowisku szefa rządu. – Mateusz Morawiecki sprawdził się jako premier rządu i nie ma żadnych planów jego odwołania. Plotki na ten temat usiłują rozpowszechniać opozycja i opozycyjne media – stwierdził Terlecki.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej