RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Gwałtowny wzrost poziomu wód. Ostrzeżenia IMGW dla Żuław i Zalewu Wiślanego

IMGW wydał alert pierwszego stopnia dotyczący Żuław i Zalewu Wiślanego (zdj. ilustracyjne)(fot. arch. PAP/Darek Delmanowicz)
IMGW wydał alert pierwszego stopnia dotyczący Żuław i Zalewu Wiślanego (zdj. ilustracyjne)(fot. arch. PAP/Darek Delmanowicz)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert pierwszego stopnia dotyczący Żuław i Zalewu Wiślanego, gdzie poziom wód może podnieść się lokalnie do stanu ostrzegawczego. Ostrzeżenie obowiązuje do godzin przedpołudniowych w sobotę.

8 w skali Beauforta. IMGW podał, do kiedy będzie niebezpiecznie nad Bałtykiem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o sztormie. IMGW prognozuje w strefie brzegowej Bałtyku wiatr o sile 6, a w porywach...

zobacz więcej

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Jak przekazał IMGW, w związku z prognozowanym silnym, sztormowym wiatrem z kierunku północno-zachodniego na Zalewie Wiślanym i Żuławach (woj. pomorskie, warmińsko-mazurskie) „przewidywane są wzrosty poziomów wody do strefy stanów wysokich, lokalnie z możliwością osiągnięcia stanów ostrzegawczych”.

Synoptycy oceniają prawdopodobieństwo gwałtownego wzrostu poziomu wody na 85 proc. Ostrzeżenie ważne jest do godzin przedpołudniowych w sobotę.

Alert pierwszego stopnia wydawany jest, gdy obserwowane lub prognozowane poziomy wody układają się poniżej stanu ostrzegawczego, przy przewidywanym znaczącym wzroście stanu wody z możliwością lokalnego, krótkotrwałego osiągnięcia lub przekroczenia progu ostrzegawczego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej