RAPORT

Wojna na Ukrainie

Sprzed telewizora trafił do celi. Poszukiwany gangster wpadł na Podhalu

Skazany, od sierpnia 2021 roku był poszukiwany listem gończym (fot. Policja)
Skazany, od sierpnia 2021 roku był poszukiwany listem gończym (fot. Policja)

„Łowcy głów” z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali na Podhalu Wojciecha B. – gangstera poszukiwanego listem gończym. Przestępca udzielał pożyczek na wysoki procent pod zastaw nieruchomości – poinformował w piątek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Nie żyje były boss znanej rodziny mafijnej. Odsiadywał karę więzienia w USA

Peter Gotti, były boss nowojorskiej rodziny mafijnej Gambino, zmarł w Karolinie Północnej, gdzie odbywał karę więzienia. Miał 81 lat.

zobacz więcej

B. był jednym z liderów gangu, a także zastępował i ochraniał szefa grupy. Skazany, od sierpnia 2021 roku był poszukiwany listem gończym, po tym, jak nie zgłosił się do odsiadki w zakładzie karnym.

– Gang, którego był jednym z liderów, działał w latach 1998–2006 w Krakowie i zajmował się udzielaniem pożyczek na wysoki procent pod zastaw nieruchomości. Z uwagi na fakt, że odsetki od tych kwot rosły w błyskawicznym tempie, pożyczkobiorcy nie byli w stanie spłacić zadłużenia. Wtedy członkowie siatki przestępczej przejmowali zastawione domy, działki. Osoby, które dobrowolnie nie godziły się na przekazanie swej własności, były do tego zmuszane przemocą – przekazał rzecznik.

Intensywne czynności operacyjne doprowadziły małopolskich tropicieli osób poszukiwanych do jednej z posesji na Podhalu, gdzie poszukiwany ukrywał się najprawdopodobniej od kilku miesięcy. Kryminalni objęli obserwacją budynek mieszkalny i przyległy teren.

Gliniarz cyngiel, syn mafii

Wspaniałe filmy jak „Ojciec chrzestny” czy „Chłopcy z ferajny” stworzyły osobliwy mit – mit nowojorskich gangsterów z romantyczną otoczką. Ich...

zobacz więcej

– W czwartek około godz. 20, gdy z garażu wyjeżdżało audi, przystąpili do działania. Zatrzymali 50–letniego kierującego tym pojazdem. Równocześnie policjanci weszli do domu, gdzie na piętrze zatrzymali poszukiwanego lidera gangu. 51–letni przestępca oglądał telewizję, był zaskoczony odkryciem jego kryjówki i policyjną akcją, nie stawiał oporu. Policjanci rozpoznali go, pomimo iż nieco zmienił wizerunek. Obaj zatrzymani zostali przewiezieni do małopolskiej komendy – relacjonował mł. insp. Gleń.

Zatrzymany 50–latek z Podhala, który dostarczał poszukiwanemu jedzenie i inne niezbędne produkty, usłyszał dziś zarzut pomocnictwa w ukrywaniu poszukiwanego, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast 51–letni gangster, trafił do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 10 lat.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej