RAPORT

Pogarda

Miał 75 lat. Zmarł znany francuski reżyser

Sławę przyniósł artyście zrealizowany w 1981 roku film „Diva” (fot. Trago/WireImage)
Sławę przyniósł artyście zrealizowany w 1981 roku film „Diva” (fot. Trago/WireImage)

Najnowsze

Popularne

Znany francuski reżyser Jean-Jacques Beineix zmarł w piątek w Paryżu w wieku 75 lat – poinformował jego brat Jean-Claude Beineix, cytowany przez agencję AFP. Sławę przyniósł artyście zrealizowany w 1981 roku film „Diva”.

Nie żyje Andrzej Kozioł. Był wokalistą zespołu VOX

Andrzej Kozioł, były członek zespołu VOX, zmarł dziś rano po długiej chorobie. Miał 73 lata. Informację potwierdził menadżer artysty Bogdan Zep.

zobacz więcej

Beineix był też autorem uznanego we Francji za dzieło kultowe filmu „Betty Blue” oraz „Księżyca w rynsztoku”, „Roselyn i lwów”, „Śmiertelnego układu”, a także innych filmów fabularnych i dokumentalnych.

Nominacje do Oscarów


Film „Diva” otrzymał cztery Cezary: za najlepszy debiut aktorski, zdjęcia, muzykę i ścieżkę dźwiękową. Obraz „Betty Blue” był nominowany do Oscara i nagrody BAFTA. W 2016 roku Beineix był przewodniczącym jury festiwalu filmowego w Tokio. Beineix studiował medycynę, ale ostatecznie zajął się filmem i debiutował jako reżyser reklam. Po porażce kasowej ostatniego filmu długometrażowego „Śmiertelny układ” skoncentrował się na dokumentach, realizowanych przez jego własną firmę produkcyjną Cargos Films. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej