RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Boże Narodzenie na Syberii. Znaleźli noworodka na dworze w pudełku po jajkach

Dziecko zostało zabrane do szpitala (fot. zdrav.nso.ru)
Dziecko zostało zabrane do szpitala (fot. zdrav.nso.ru)

Najnowsze

Popularne

Grupa nastolatków z okolic Nowosybirska na Syberii znalazła w pudełku po jajkach noworodka. 7 stycznia, w dzień prawosławnego Bożego Narodzenia było minus 20 stopni. Dziennikarka publicznej, prorządowej telewizji Rossija 1 zapowiadając po kilku dniach reportaż na ten temat, nazwała zdarzenie cudem.

Niemowlę i kilkuletnie dziewczynki porzucone na pustkowiu bez opieki

Agent amerykańskiego Urząd ds. ceł i ochrony granic (CBP) natrafił w pobliżu miejscowości Normandia, na południowy zachód od San Antonio, przy...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło tydzień temu, a więc w prawosławne Boże Narodzenie. Chłopcy, którzy wybrali się na spacer, w pewnym momencie usłyszeli pisk. Byli przekonani, że znaleźli porzucone szczeniaki.

„Włączyliśmy latarki w telefonie, żeby zobaczyć, co jest w środku. Okazało się, że w pudełku leży malutkie dziecko. Byliśmy tak oszołomieni, że przez kilka sekund nawet nie wiedzieliśmy, co robić i gdzie biec. (Dziewczynka – red.) nie miała na sobie ubrania, była owinięta kawałkiem materiału, a obok niej leżała butelka” – relacjonował jeden z nich.

Chłopcy próbowali zatrzymać jadący samochód, jednak bezskutecznie. Wtedy jeden z nich – 16-letni Renat Litvinov – zadzwonił do rodziców, którzy przyjechali na miejsce samochodem i przetransportowali dziecko do szpitala.

Sąd obniżył karę matce, która zabiła czteromiesięczną córkę

Szokująca decyzja sądu. Skazanej na 25 lat więzienia za zabójstwo czteromiesięcznej córki mieszkance Bytomia obniżono wyrok do 15 lat. Z taką...

zobacz więcej

„Wszyscy byliśmy w szoku. Lekarze przyjrzeli się uważnie i powiedzieli, że nic jej nie jest, nawet nie ma odmrożeń. Mój syn i jego przyjaciele musieli ją znaleźć w samą porę” – przekazał w rozmowie z lokalną prasą tata Renata, Dmitrij Litvinov.

Po dokładnym zbadaniu okazało się, że dziewczynka w momencie znalezienia miała trzy dni.

Policja wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa. Służby poszukują biologicznych rodziców dziecka.

Państwo Litwinow zadeklarowali, że chcą zaadoptować dziewczynkę.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej