RAPORT

Wojna na Ukrainie

Pracownicy Heinekena żądają wyższych płac. Takiego strajku nie było od 28 lat

Protest obejmie browary w Zoeterwoude i Den Bosch (fot. Shuttersock)
Protest obejmie browary w Zoeterwoude i Den Bosch (fot. Shuttersock)

W Holandii po raz pierwszy od 1994 roku zastrajkują pracownicy firmy Heineken – podał portal NOS. Protest rozpocznie się w poniedziałek i obejmie browary w Zoeterwoude i Den Bosch. Związkowcy domagają się m.in. wyższych płac.

Nowe zasady rozliczania zaliczek na podatek dochodowy [WIDEO]

Od 8 stycznia obowiązują nowe zasady rozliczania zaliczek na podatek dochodowy, pobieranych przez płatników w styczniu 2022 r. – przypomina...

zobacz więcej

Jak informuje rozgłośnia NOS Radio 1 nie jest jasne, ilu pracowników weźmie udział w akcji protestacyjnej. Wiadomo natomiast, że pracownicy firmy Vrumona, dostawcy napojów bezalkoholowych, należącej do grupy Heineken, również zamierzają przyłączyć się do strajku.

Związek zawodowy FNV domaga się wyższych wynagrodzeń dla 1250 pracowników. Negocjacje w tej sprawie trwały od lata 2021 roku, jednak utknęły w martwym punkcie – informuje portal NOS.

Zobacz także: Niemcy o rozmowach Putina z Bidenem: „Dostał to, co chciał”, „jak w czasie zimnej wojny”

Zdaniem portalu firma twierdzi, że pandemia COVID-19 mocno uderzyła w finanse przedsiębiorstwa i nie chce się zgodzić na podwyżkę. FNV domaga się jednak wyższych płac i przypomina, że Heineken zanotował w pierwszej połowie 2021 roku ponad pół miliarda euro zysku. Oprócz podwyżki płac związek domaga się także lepszego programu emerytalnego.

Związkowcy przystąpią do strajku w najbliższy poniedziałek, akcja protestacyjna ma potrwać co najmniej trzy dni. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej