RAPORT

Pogarda

PGNiG obniża ceny gazu dla biznesu. Zmiany w cenniku już obowiązują

Sytuacja na rynku nieco się stabilizuje – ocenia wicepremier Jacek Sasin (fot. shutterstock)
Sytuacja na rynku nieco się stabilizuje – ocenia wicepremier Jacek Sasin (fot. shutterstock)

Najnowsze

Popularne

Największy sprzedawca detaliczny gazu, PGNiG Obrót Detaliczny obniża od piątku o 25 proc. ceny gazu dla odbiorców biznesowych – poinformowała spółka. Kto będzie mógł skorzystać z nowego cennika? To m.in. piekarnie, zakłady fryzjerskie czy firmy usługowe.

Niemcy dają Polsce gaz? „Dezinformujący wpis” kandydatki Platformy

Była działaczka PO Anna Mierzyńska zajmująca się polityką w sieci stwierdziła, że bez gazu od Niemiec Polska byłaby w tragicznej sytuacji. „Nie...

zobacz więcej

Jak podkreślił prezes PGNiG OD Henryk Mucha, obniżka dla biznesu to odpowiedź na obecnie zmieniające się ceny gazu na Towarowej Giełdzie Energii, gdzie zaopatruje się spółka.

Co należy zrobić, by skorzystać z obniżki?


Skorzystanie z obniżki nie wymaga od klientów podjęcia jakichkolwiek działań, w tym zawierania dodatkowych umów.

– Ceny paliwa gazowego uwzględniające obniżkę będą automatycznie zastosowane w rozliczeniach – wyjaśnia prezes PGNiG Paweł Majewski.

Spółka wskazuje, że cały czas analizuje otoczenie rynkowe i będzie podejmować dalsze działania adekwatnie do zmian.

Tańszy gaz. Kto skorzysta?


– Jeszcze w grudniu ceny notowały rekordowe poziomy, obecnie spadły, jednak sytuacja rynkowa jest nadal bardzo niestabilna i nie można wykluczyć powrotu do trendu wzrostowego. Dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie obniżki, która będzie stanowiła realną pomoc dla takich podmiotów jak: piekarnie, zakłady fryzjerskie czy firmy usługowe – poinformował prezes Henryk Jak dodał, to rozwiązanie pozwoli obniżyć wysokość rachunków za gaz polskich przedsiębiorców o jedną czwartą.

Ceny gazu. „To Trzaskowski powinien dbać o mieszkańców?”. Polityk KO w szoku [WIDEO]

Platforma Obywatelska grzmi o podwyżce cen gazu. Okazuje się jednak, że w Warszawie, gdzie rządzi wiceszef tej partii, to władze miasta popełniły...

zobacz więcej

Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin zaznacza, że rząd wprowadza szereg zmian łagodzących skutki „gigantycznych podwyżek”.

Sasin: Ulga dla przedsiębiorców


– Wdrożyliśmy dwie tarcze antyinflacyjne, znowelizowaliśmy prawo energetyczne, zadbaliśmy o odbiorców indywidualnych i podmioty wrażliwe. Prawo europejskie uniemożliwiło nam dodanie do tej grupy przedsiębiorców – zwrócił uwagę Sasin.

Wicepremier nie kryje zadowolenia z faktu, że PGNiG OD znajduje się „w państwowych rękach”. – Zleciłem, że gdy tylko pojawi się taka możliwość, należy podjąć działania, które ulżą również przedsiębiorcom. Udało się to zrobić. (...) Ze względu na to, że sytuacja na rynku nieco się stabilizuje, PGNiG Obrót Detaliczny może to uwzględnić – dodał Sasin.

Zobacz także: Ceny paliw spadną, ale wcześniej mogą jeszcze pójść w górę. Eksperci podają powód

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej