RAPORT

Wojna na Ukrainie

Morderstwo w domu w Wawrze. Nieoficjalnie: Zatrzymano 17–letniego wnuka ofiary

Z domu starszego mężczyzny sprawcy ukradli kasę pancerną (fot, Shutterstock)
Z domu starszego mężczyzny sprawcy ukradli kasę pancerną (fot, Shutterstock)

Policjanci zatrzymali 17–letniego wnuka nieżyjącego 79–latka, którego ciało odnaleziono w czwartek w domu przy ul. Trawiastej w Wawrze – ustaliła nieoficjalnie PAP. Z domu starszego mężczyzny sprawcy ukradli kasę pancerną, w której m.in. było poświadczenie o koncie w banku w Szwajcarii, na którym miał być milion dolarów, oraz lokaty na kwotę 15 milionów złotych.

Tragiczny pożar w Piekarach Śląskich. Nie żyje 65-latek

65–letni mężczyzna zginął w czwartek po południu w pożarze domu jednorodzinnego w Piekarach Śląskich. Strażacy szybko ugasili ogień, zwłoki ofiary...

zobacz więcej

Według nieoficjalnych informacji, sprawcy napadu na dom 79–letniego Tadeusza K. mieli przeskoczyć przez ogrodzenie i dostać się do domu. Gdy weszli do środka, mieli brutalnie pobić 79–latka i ukraść kasę pancerną, gdzie m.in. było poświadczenie o założonym koncie w banku w Szwajcarii, na którym miał być milion dolarów. W kasie miało znajdować się również sześć klaserów z rzadkimi znaczkami, gotówka oraz dokumenty dotyczące lokat Tadeusza K. na kwotę 15 milionów złotych.

Dodatkowo sprawcy mieli ukraść także portfel z kartami płatniczymi oraz zabrać mercedesa, którego uruchomili skradzionymi kluczami z domu 79–latka.

Jak ustaliła PAP, stołeczni policjanci o napadzie zostali poinformowani w czwartek rano. Gdy przyjechali na miejsce oprócz nieżyjącego 79–latka, w domu miała być jego 78–letnia żona oraz 17–letni wnuk.

Miał ponad 2 promile. Maszynista pociągu towarowego jechał odebrać cysternę

W Wilhelmshaven (Dolna Saksonia) policjanci zatrzymali maszynistę pociągu towarowego, mającego blisko 2,2 promila alkoholu we krwi. Jak...

zobacz więcej

Z ustaleń PAP wynika, że śledczy do sprawy zatrzymali 17–letniego wnuczka oraz jego 17–letnią koleżankę, która podejrzana jest o posiadanie środków odurzających.

O tragicznym zdarzeniu przy ul. Trawiastej w Aninie poinformowała w czwartek w mediach społecznościowych krewna zmarłego. „Zginął mój wujek. Zabito go we własnym domu. W nocy” – napisała, prosząc o zgłoszenie się kogokolwiek, kto może mieć przydatne w tej sprawie informacje.

Śmierć mężczyzny potwierdziła stołeczna policja. – W czwartek rano otrzymaliśmy zgłoszenie dot. znalezienia ciała mężczyzny w jednym z domów na terenie Wawra. Niestety zgłoszenie zostało potwierdzone przez policjantów. Czynności w sprawie trwają. Są prowadzone pod nadzorem prokuratury – informował w czwartek rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej