RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„To rolą rządu jest decydowanie”. Premier dziękuje odchodzącym członkom Rady Medycznej

Premier Mateusz Morawiecki podziękował odchodzącym członkom Rady Medycznej za współpracę, w szczególności za przygotowanie założeń Narodowego Programu Szczepień. Dzisiaj 13 z 17 członków Rady złożyło rezygnację z dalszego doradzania rządowi w sprawie walki z pandemią.

13 członków Rady Medycznej odchodzi

13 z 17 członków Rady Medycznej zrezygnowało z doradzania rządowi ws. epidemii. „W dniu 14 stycznia 2022 zwróciliśmy się do pana premiera o...

zobacz więcej

Uzasadniali tę decyzję przede wszystkim wyczerpaniem formatu tego gremium, a także zachowaniem osób, które negują zagrożenie COVID-19 i znaczenie szczepień w walce z pandemią.

W oświadczeniu rządu napisano, że głos ekspertów był od listopada 2020 roku „merytorycznym wsparciem dla decyzji Rady Ministrów i Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego”. Dodano, że Rada Ministrów korzystała z rad nie tylko lekarzy, ale wysłuchano również głosu przedsiębiorców, ekspertów od edukacji i psychologów, by poznać zdanie wielu środowisk oraz odmienne sposoby radzenia sobie z pandemią i jej skutkami.

„To rolą rządu jest podejmowanie decyzji na bazie zróżnicowanych stanowisk ekspertów - Rady Medycznej, ekonomistów, ekspertów z innych obszarów, na które wpływa epidemia” – napisano w oświadczeniu opublikowanym przez Centrum Informacyjne Rządu.

Odchodzący członkowie Rady Medycznej zadeklarowali gotowość do pozostania w kontakcie z rządem, ale w zmienionej formule. W związku z dymisją zmieni się sposób działania Rady. Zadanie opracowania nowej formuły premier zlecił ministrowi zdrowia Adamowi Niedzielskiemu. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej