RAPORT

Wojna na Ukrainie

Poczta Polska ostrzega przed nowym oszustwem „na pocztowca”

Oszuści podszywają się pod Pocztę Polską (fot. arch.PAP/Stanisław Rozpędzik)
Oszuści podszywają się pod Pocztę Polską (fot. arch.PAP/Stanisław Rozpędzik)

Oszuści nie ustają w działaniach, które mają na celu wyłudzenie pieniędzy od klientów Poczty Polskiej. Doszła nowa metoda „na pocztowca”.

Poczta Polska ostrzega przed fałszywymi wiadomościami e-mail

Cyberprzestępcy podszywający się pod Pocztę Polską wysyłają fałszywe wiadomości e-mail, wykorzystując jej logo i nazwę – ostrzega spółka. Maile te...

zobacz więcej

W ostatnich dniach powtarzają się ataki na klientów. Sprawcy podszywają się pod Pocztę w wysłanych SMS-ach, w których informują o konieczności dopłaty do oczekiwanej rzekomej przesyłki – informuje w komunikacie Poczta Polska.

Oszuści także „telefonują do klientów Poczty, by zdobyć ich adres także pod pretekstem oczekującej do doręczenia przesyłki. Szukają danych adresowych informacji o wartościowych przedmiotach” – napisano.

„Na pocztowca”


Przestępcy starają się także modyfikować metodę oszustwa „na wnuczka”, tym razem podają się za pocztowca i dzwonią z informacją o przesyłce do doręczenia. Później do tych samych osób dzwoni kolejny przestępca. Podaje się za policjanta, który ściga oszusta od paczki i wypytuje o wartościowe rzeczy znajdujące się w mieszkaniu.

Poczta Polska apeluje do klientów o zachowanie ostrożności.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej